Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 23d. 22:41

Didžiojoje Britanijoje norima trumpinti darbo savaitę statybininkams

Statybos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Statybos
Jungtinėje Karalystėje (JK) vis didesnį pagreitį įgauna 4 darbo dienų savaitės nemažinant atlyginimo idėja. 4 darbo dienų savaitė jau įgyvendinta Islandijoje ir išbandyta arba bandoma Škotijoje, Ispanijoje ir Naujojoje Zelandijoje.

Naujausios kampanijos už 4 dienų darbo savaitę apklausos duomenimis, 48 proc. apklaustųjų norėtų atsisakyti 5 dienų darbo savaitės ir pakeisti ją 4 dienų darbo savaite. 37 proc. apklaustųjų norėtų išlaikyti dabartinę 5 dienų darbo savaitę. Praėjusių metų apklausos duomenimis, 63 proc. apklaustųjų paremtų vyriausybės siekius įgyvendinti 4 dienų darbo savaitę, kaip ir 42 JK Parlamento nariai, o trumpesnei darbo savaitei prieštarautų tik 12 proc. apklaustųjų.

Trumpesnės darbo savaitės idėja tarp verslininkų ypač sustiprėjo koronaviruso pandemijos metu, kai daugelis žmonių buvo priversti dirbti iš namų. Nors Vakarų šalyse 40 proc. darbuotojų galėtų dirbti nuotoliniu būdu, tačiau tik 20 proc. visos darbo jėgos dirba biuruose.

Kampanijos už 4 dienų darbo savaitės aktyvistų teigimu, trupesnė darbo savaitė turėtų apimti visus darbuotojus, įskaitant mokytojus, vairuotojus, medikus, prekybininkus ir kitus. Neseniai paskelbtoje ataskaitoje nagrinėtos ir trumpesnės darbo savaitės taikymo statybų sektoriuje galimybės.

Tik 14 proc. statybų darbininkų (angl. labourer) dirba mažiau nei 40 valandų per savaitę, o 13 proc. statybose praleidžia daugiau nei 60 valandų per savaitę. Net 44 proc. statybininkų nuvykimui į darbą prireikia 2-3 valandų kasdien.

Ilgos darbo valandos statybose kelia pavojų tiek patiems statybininkams, tiek aplinkiniams žmonėms – dėl fiziškai ir psichologiškai išsekusių darbuotojų darbas statybų sektoriuje yra pavojingiausias tarp visų kitų ekonomikos sektorių ir trečias pagal nelaimingų atsitikimų skaičių.

Po 12 valandų per dieną dirbantys darbuotojai 7,5 karto labiau rizikuoja neišsimiegoti ir 62 proc. labiau sukelti nelaimingus atsitikimus. Viršvalandžius dirbantys žmonės 61 proc. labiau rizikuoja susirgti, o dirbantys 55 valandas per savaitę statybininkai 17 proc. labiau rizikuoja numirti nuo širdies smūgio nei dirbantys 35-40 valandų per savaitę. JK statybų sektoriaus darbuotojai yra tris kartus labiau linkę į savižudybes nei kitų sektorių darbuotojai.

Teigiama, jog 4 dienų darbo savaitė statybose ne tik pagerintų darbuotojų sveikatą, lemtų mažesnį nelaimingų atsitikimų skaičių, tačiau ir sustiprintų statybininkų našumą bei sumažintų nedarbingumo dėl ligos dienų ar pravaikštų. Paskaičiuota, jog trumpesnės darbo savaitės įgyvendinimas JK statybų sektoriuje leistų sutaupyti 210 000 nedarbingumo dėl ligos dienų arba 57 milijonus svarų sterlingų kasmet bei padėtų spręsti statybininkų trūkumą (šiuo metu JK yra apie 38 000 laisvų darbo vietų statybų sektoriuje).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

ANGLIJA.today

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

21:57
01:27:07
01:32

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką