Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 28d. 20:10 , Atnaujinta: 2018 rugpjūčio 29d. 11:11

15min diskusija: norint traukti 143 tūkst. žmonių iš nedarbo spąstų reikia geresnių mokymų

Ligita Valalytė, Marius Ablačinskas, Ernestas Naprys, Kęstutis Jankauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / 15min studijoje - Ligita Valalytė, Kęstutis Jankauskas ir Marius Ablačinskas

Atlyginimai pučiasi dviženkliais skaičiais, verslas verkia dėl darbuotojų trūkumo, tačiau registruotas nedarbas šalyje vis dar siekia 8,2 procento. Tai 143 tūkst. žmonių, arba panašiai tiek, kiek gyvena Klaipėdoje. Dešimtys milijonų eurų lėšų skiriama bedarbių mokymams ar įtraukimui į darbo rinką. Dalis bedarbių patys nėra linkę dirbti, tačiau tie kurie nori – negauna tinkamos mokymų kokybės, atskleidė 15min diskusija.

Visi 15min studijos dalyviai – Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė, švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Marius Ablačinskas bei Lietuvos verslo konfederacijos generalinio direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Jankauskas – akcentavo, kad bedarbių mokymų kokybė netenkina.

Šalyje yra per 300 mokymo įstaigų ir tūkstančiai programų, kurias gali rinktis bedarbiai, tačiau jų kokybė kontroliuojama menkai, pripažino M.Ablačinskas.

K.Jankauskas akcentavo, kad trūksta bendro darbo – darbdaviai ne visuomet yra įtraukiami į bedarbių rengimą – todėl valstybės dešimtys milijonai eurų panaudojami neefektyviai.

Jis siūlė „apversti piramidę“ – pagrindas turi būti bedarbiai ir darbdaviai, o ne lėšos ir jų įsisavinimas. Jis piktinosi, kad Lietuvos darbo birža disponuoja milžiniškomis lėšomis, ir pasigedo rezultatų, „kas už tai nuperkama“.

15min jau ne kartą rašė, kad ne visi bedarbiai patenkinti gaunamų mokymų kokybe, nors pinigai tam skiriami dideli.

L.Valalytė akcentavo, kad šiuo metu situacija gerėja ir vis daugiau iš mokymų sugrįžusių bedarbių įsidarbina – tokių yra daugiau nei pusė. Ji apgailestavo, kad darbo birža neturi galimybės paveikti mokymų kokybės – jei bedarbis pasirinko mokymus, ir jie nekokybiški, už tai atsakinga profesinio mokymo mokykla, o čia kontrolės trūksta.

15min studijoje su pašnekovais gvildenome šią problemą – kodėl skiriami dideli pinigai kuria menką rezultatą, ko trūksta ir kaip galima spręsti įsisenėjusią nedarbo problemą. Daugiau informacijos transliacijos įraše.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką