Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 17d. 12:36

DNB bankas keičia naujų būsto paskolų palūkanų kainodarą

DNB
dnb.lt nuotr. / DNB

Pagreitį įgaunančioje nekilnojamojo turto rinkoje didžiausiai Norvegijos finansų paslaugų grupei priklausantis DNB bankas nuo vasario 17 dienos naujoms būsto paskoloms su kintamomis palūkanomis pradės taikyti aiškiau rinkos situaciją ir individualias kliento finansines aplinkybes atspindinčią kainodarą.

Kaip ir iki šiol, DNB bankas teiks būsto paskolas už fiksuotas ir kintamas palūkanas. Kintamas būsto kredito palūkanas sudarys dvi dalys – pastovioji  ir kintama, keisis tik jas sudarančių komponentų skaičiavimas.

Pastovioji būsto kredito palūkanų dalis, arba paprastai tariant kliento marža, nustatoma kiekvienam klientui individualiai atsižvelgiant į jo uždirbamas pajamas, kredito istoriją bei lojalumą bankui. Ši palūkanų dalis fiksuojama visam sutarties galiojimo laikotarpiui. Palyginti su iki šiol skaičiuota kliento marža, naujiems banko klientams ji sumažės, nes iš jos bus eliminuota ilgalaikio pinigų skolinimosi kainos dedamoji dalis.

Kintamoji palūkanų dalis bus susieta su Europos bankų ilgalaikio finansavimo norma. Tai ilgalaikio pinigų skolinimosi rinkoje kainą atspindintis rodiklis, kuris apskaičiuojamas prie trumpalaikio pinigų skolinimosi kainą parodančio EURIBOR arba VILIBOR pridedant Europos bankų ilgalaikio skolinimosi maržą. Ją skaičiuoja tarptautinė agentūra Bloomberg, įvertindama už kiek vidutiniškai šiuo metu dvidešimt vienas aukšto reitingo Europos bankų patys skolinasi rinkoje pagal jų eurais nominuotų obligacijų kotiruotes.

„Klientas iš anksto žino, kad jo mokamų palūkanų dydis priklausys tik nuo ilgalaikio pinigų skolinimosi kainos pokyčio rinkoje, o sąlygos visiems imantiems būsto paskolą bus lygiavertės nepriklausomai nuo to, kuriuo metu sudaroma sutartis – dabar ir ateityje. Tai skatina skaidrią konkurenciją tarp rinkos dalyvių,“ – sako dr. Šarūnas Nedzinskas, DNB banko valdybos narys ir prezidento pavaduotojas, atsakingas už mažmeninės bankininkystės plėtrą.

Ši DNB kainodara taikoma tik naujai teikiamoms būsto paskoloms. Visiems klientams jau paėmusiems būsto paskolą DNB banke sutarties sąlygos nesikeičia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką