Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Draudikai: rizikingiausias – Egiptas, brangiausia gydytis – JAV

Kitokia žiema Egipto kurorte
Alfredo Pliadžio nuotr. / Žiema Egipto kurorte
Šaltinis: 15min
0
A A

Dažniausiai medikų pagalbos prireikia atostogaujantiems Egipte, o brangiausiai už gydymą tenka mokėti JAV. Tai paaiškėjo draudimo bendrovei „If“ apžvelgus praėjusių ir šių metų kelionių rizikos tendencijas.

Padažnėjus mūsų tautiečių kelionėms į JAV, draudikai patyrė, kad sveikatos paslaugos ten yra vienos brangiausių pasaulyje. Vienam bendrovės klientui viešint Amerikoje buvo operuotas ūmus apendicitas. Už šią operaciją pateikta sąskaita siekė net 65 tūkst. Lt, teigiama pranešime spaudai.

Egipte žmonės dažniausiai neįvertina saulės aktyvumo ir tenykščio maisto ruošimo ypatumų, todėl į medikų globą patenka dėl odos nudegimų, šilumos smūgio bei apsinuodijimo maistu.

Apskritai vasarą atostogaujant užsienyje dažniausiai sergama ūmiais alerginiais susirgimais, gastroenteritu, ausų ir akių uždegimais. Išvykus į šalis, kur vyrauja didesnis nei 35 laipsnių karštis, skundžiamasi dėl padidėjusio kraujospūdžio ar širdies veiklos sutrikimų.

Vidutiniškai viena diena, praleista ligoninėje, užsienyje kainuoja apie 200 eurų. Palyginti su poilsinių kelionių kainomis, tai sudaro apie pusę vieno asmens poilsinės kelionės kelialapio kainos.

Sunkmečio kelionių rizika

„Sunkmetis turėjo nežymią įtaką tautiečių keliavimo įpročiams: kas pamėgo keliauti anksčiau, keliauja ir dabar. Vietos, į kurias atostogauti užsienyje vyksta lietuviai, taip pat yra nepakitusios: Turkija, Graikija, Egiptas, mėgstamos ir kelionės į netolimąjį užsienį – kaimynę Latviją ar Lenkiją“, – sako draudimo bendrovės „If“ asmens draudimo produkto vadovė Lina Aidukevičienė.

Kadangi siekiama sutaupyti, daugėja kelionių nuosavu automobiliu, taip pat vis dažniau atsisakoma kelionių organizatorių paslaugų, keliaujama savarankiškai. Pasak draudikų, renkantis tokius keliavimo būdus kelionėje daugėja nežinomųjų, tad natūralu, kad ir rizikos. Vis dėlto kelionės draudimo kaina tiek keliaujant su kelionių organizatoriumi, tiek pačiam planuojant maršrutą nesikeičia.

Sąlygos skiriasi

Draudikų teigimu, labai svarbu, kad drausdamiesi kelionių draudimu žmonės pasidomėtų, kokiomis sąlygomis yra draudžiami, kokie įvykiai laikomi draudžiamaisiais, kokios taikomos išimtys ar apribojimai. Skirtingos draudimo kompanijos paprastai siūlo skirtingo lygio apsaugą. Atitinkamai skiriasi ir poliso kaina, todėl svarbu iš anksto žinoti, kokia apsauga įsigyjama.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką