TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Draudimo bendrovės svarsto drausti klientus nuo terorizmo rizikos

Po Europą sukrėtusių džihadistų išpuolių kai kurios kelionių draudimo paslaugų bendrovės svarsto klientams pasiūlyti draudimą dėl žalos, susijusios su teroro aktais. Svarstoma, ar kurti naujas paslaugas, ar išplėsti esamus pasiūlymus.
Kelionės draudimas
Draudimas / 123rf.com

Šiuo metu draudimas nuo teroro išpuolių draudimo bendrovėje „If“ įeina į standartinį kelionių draudimą, tačiau iki šiol dėl su tuo susijusių išmokų klientai nesikreipė nė karto.

„Džiaugiamės, jog mūsų klientai keliauja saugiai ir iki šiol dėl tokių priežasčių niekas nenukentėjo“, – BNS sakė „If“ asmens draudimo produkto vadovė Lina Aidukevičienė.

Pasak „Seesam Insurance“ Lietuvos filialo Rinkodaros ir komunikacijos vadovo Eugenijaus Mažiulio, šiuo metu žala dėl teroro aktų įtraukta prie nedraudžiamųjų įvykių.

Svarstoma, ar kurti naujas paslaugas, ar išplėsti esamus pasiūlymus.

„Tai reiškia, kad nuostoliai, padaryti klientų turtui ar jų sveikatai tokio įvykio atveju, nebūtų atlyginti“, – BNS sakė E.Mažiulis.

Tačiau jis pabrėžė, kad dar šiemet bendrovė kelionių draudimo paslaugas svarsto papildyti terorizmo rizikos draudimu.

„Matome poreikį, todėl galvojame dar apie šiuos metus, bet tai dar susiję su tarptautiniais derinimais, reikia įvertinti rizikas, sutvarkyti dokumentus“, – tvirtino E.Mažiulis.

Pasak jo, nėra daug klientų, kurie domėtųsi nauju draudimu: „Daugiausia pokalbiai vyksta tarp partnerių, rinkos dalyvių, yra sujudimas pačioje rinkoje – specialistų grupėje“.

„Ergo Insurance“ Lietuvoje Asmens draudimo skyriaus vadovas Darius Bivainis tikino, kad susidomėjimas tokiu draudimu yra labai nedidelis, bet įmonė tokios galimybės neatmeta.

„Šiuo metu susidomėjimas kelionių draudimu su terorizmo apimtimi yra labai nedidelis, todėl mūsų bendrovė nesiūlo draudimo apsaugos nuo šios rizikos. Aktyviai stebime draudimo rinką bei klientų poreikius, todėl išaugus klientų, norinčių kelionės metu apsidrausti nuo terorizmo, skaičiui pradėtume teikti šią paslaugą“, – BNS teigė D.Bivainis.

„Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas BNS informavo, kad pagal standartines įmones taisykles teroristiniai išpuoliai, kaip ir streikai ar kiti masiniai neramumai, taip pat karo veiksmai, yra vertinami kaip nedraudžiamieji įvykiai.

„BTA Baltic Insurance Company“ filialo Lietuvoje direktorius Tadeušas Podvorskis BNS teigė, kad draudimas nuo terorizmo tapo aktualus pasikeitus geopolitinei situacijai, tačiau nesiėmė prognozuoti, kada BTA galėtų pradėti teikti naują paslaugą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius