TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Draudimo rinkoje jaučiamas pagyvėjimas

Pinigai
„Scanpix“ nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Per pirmąjį šių metų ketvirtį draudikai pasirašė 361,8 mln. litų įmokų, o draudėjams išmokėjo 244,2 mln. litų išmokų. Palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, įmokų suma sumažėjo daugiau nei 11 proc., o išmokų suma – daugiau nei 19 proc. Kita vertus, palyginus su vasariu, kovo mėnesį jau buvo pastebimas šalies draudimo rinkos augimas, siekęs beveik 13 proc. – skelbia Draudimo priežiūros komisija (DPK).

„Per pirmus tris šių metų mėnesius draudimo rinkos kritimas palaipsniui mažėjo. Labiausiai smukusi ne gyvybės draudimo rinka kovo mėnesį augo beveik dešimtadaliu, tam didžiausios įtakos turėjo prasidėjęs transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo sutarčių atnaujinimo bumas. O štai gyvybės draudimo rinka ir toliau stabiliai augo. Teigiami pokyčiai nuteikia optimistiškai – kaip ir prognozavome anksčiau, pirmąjį pusmetį draudimo rinkos kritimas ir toliau mažės, o realūs atsigavimo ženklai turėtų išryškėti antrąjį šių metų pusmetį“, – teigia DPK pirmininko pavaduotojas Ramūnas Baravykas.

Anot R.Baravyko, gyvybės draudimo rinkos augimą lėmė atgyjantis šalies gyventojų susidomėjimas investiciniu gyvybės draudimu bei dėl sunkmečio įtakos išaugęs susirūpinimas šeimos ateitimi ir gerove, skatinantis pasirūpinti draudimo mirties atveju apsauga. Draudėjų apsisprendimą renkantis draudimo produktus lėmė ir draudikų lankstumas bei gebėjimas, prisitaikant prie laikmečio sąlygų, laiku pasiūlyti vartotojų poreikius atitinkančius produktus.

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius, lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai, gyvybės draudimo įmokų suma išaugo beveik 12 proc. ir siekė 124,3 mln. litų. Sparčiausiai didėjo draudimo mirties atvejui grupė, tačiau lemiamą įtaką augimui turėjo beveik 18 proc. išaugę investicinio gyvybės draudimo apimtys.

Ne gyvybės draudimo rinkoje per pirmąjį šių metų ketvirtį pasirašyta įmokų už 237,5 mln. litų arba beveik 20 proc. mažiau nei atitinkamu laikotarpiu pernai. Šios draudimo rinkos smukimą lėmė su transporto priemonėmis susijusios draudimo rūšys – pirmąjį šių metų ketvirtį buvo pasirašyta 9 proc. mažiau TPVCA ir 20,4 proc. mažiau kasko draudimo įmokų. O dėl pasikeitusios žemės ūkio subjektų turto draudimo įmokų kompensavimo tvarkos turto draudimo grupė pagal pasirašytas įmokas smuko beveik 37 proc.

Tačiau laidavimo ir sveikatos draudimo grupės atitinkamai augo po 41 ir 13 proc. Anot R.Baravyko, papildomo savanoriško sveikatos draudimo populiarumą labiausiai lėmė tai, kad pagal jo sutartis draudėjams kompensuojamos tiek gydymosi, tiek profilaktikos bei sveikatingumo paslaugų išlaidos – o tokia draudimo apsauga suinteresuoti ir patys darbdaviai.

Išmokos pagal draudimo sutartis pirmą 2010 m. ketvirtį sumažėjo penktadaliu. Gyvybės draudime išmokų apimtys per pirmuosius tris šių metų mėnesius, palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, nukrito 21,4 proc. ir siekė beveik 53,3 mln. litų, ne gyvybės draudime šis skaičius siekė beveik 191 mln. litų arba 18,6 proc. mažiau nei pirmąjį praėjusių metų ketvirtį.

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius draudikų sudarytų sutarčių skaičius sudarė daugiau nei 1 mln. arba 9,4 proc. daugiau nei pirmąjį 2009 metų ketvirtį – gyvybės draudime šis rodiklis padidėjo 52 proc., o ne gyvybės draudimo rinkoje – 9 proc.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Grybai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką