Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dujas pakeitus biokuru, šiluma Vilniuje pigtų 15 proc.

Radiatorius
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Radiatorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Jeigu šiandien startuotų „Vilniaus energijos“ parengtas projektas 60 proc. šilumos energijos sostinėje gaminti iš vietos biokuro, šilumos kaina vilniečiams iš karto sumažėtų 15 procentų. Mažesnį šilumos tarifą lemtų kuro kainų santykis – šiuo metu biokuras yra daugiau nei dukart pigesnis už importuojamas gamtines dujas.

Brangiausiai ES šalyse už gamtines dujas mokančiai Lietuvai vėl pakilusi jų kaina šiuo metu su transportavimo ir galios mokesčiu sudaro 1476 Lt/tne, biokuras kainuoja mažiau nei 700 Lt/tne.

Investuoti į kuro konversijos projektą ir didesnę dalį šilumos pagaminti iš pigesnio ir mažiau taršaus biokuro yra pasirengusi sostinę šildanti bendrovė „Vilniaus energija“, 100 proc. priklausanti Prancūzijos energetikos įmonių grupei „Dalkia“.

„Šis žingsnis leistų ne tik mažinti šilumos kainą, bet ir sukurti 2 000 naujų darbo vietų. Maža to, 300 mln. litų, šiandien iškeliaujančių į Rusiją už gamtines dujas, liktų Lietuvai, didžiąja dalimi – Vilniaus rajonui“, – teigė „Vilniaus energijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas.

Kuro konversijos projektas sostinėje leistų Lietuvai įgyvendinti įsipareigojimą iš esmės apriboti oro taršą Vilniaus elektrinėse. Stojant į ES, iki 2016 metų buvo įsipareigota elektrinėse deginant mazutą išmetamų sieros oksidų normą sumažinti 8,5 karto, išmetamų kietųjų dalelių kiekį – 2,5 karto. Azoto oksidų, išmetamų į aplinką deginant gamtines dujas, kiekį įsipareigota griežtinti 3,5 karto.

Šimtamilijoninėms investicijoms „Vilniaus energija“ įsipareigotų, jei Vilniaus miesto savivaldybė pratęstų šilumos tinklų nuomos sutartį nuo 2016 iki 2036 metų. „Dalkia“ iki 2015 metų yra pasirengusi investuoti apie 670 mln. litų į biokuro diegimą, teršalų mažinimo priemonėms kompanija skirtų dar 180 mln. litų.
 

„Mažinti nuolat brangstančių gamtinių dujų vartojimą, o tuo pačiu – užtikrinti stabilią šilumos kainą vilniečiams, siekiame nuo pat savo darbo pradžios Vilniuje“, – sakė R.Germanas.

2006 metais sostinėje „Vilniaus energija“ įrengė didžiausią biokuru kūrenamą kogeneracinį katilą Baltijos šalyse. Šis žingsnis leido bendrovei iš vietinio kuro pagaminamos šilumos energijos dalį padidinti iki 9 procentų.

Iki 2011 metų „Vilniaus energija“ planuoja biokuro deginimui pritaikyti Naujosios Vilnios rajoninės katilinę. Tai leis CO2 emisijas sumažinti apie 17 tūkst. tonų per metus, gamtinių dujų suvartojimą – 7,4 tūkst. tne per metus, mazuto – 274 tne per metus.

informacija
VILNIAUS ENERGIJA, UAB
Vadovas: Alexander Husty Darbuotojų sk.: 40 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką