Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvi dienas šurmuliuosiančiame renginyje „Versli Lietuva“ gyventojai bus kviečiami pažadinti savyje verslininką

Automobilių paroda LITEXPO
BFL nuotr. / „Versli Lietuva“ vyks „Litexpo“ parodų centre
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ekonominė krizė daugeliui įmonių bei institucijų tapo vienu iš svarbiausių veiksnių pasinaudoti 2007-2013 m. ES struktūrine parama, kadangi šios lėšos tampa kone vienintele galimybe verslui gyvuoti šiuo finansiškai sunkiu metu. Tačiau žmonėms kyla daug klausimų – kaip pasinaudoti ta parama, kokiu būdu išlaikyti savo verslą ar jį pradėti? Atsakymus į šiuos klausimus bus galima išgirsti renginyje „Versli Lietuva“, kuris gegužės 27 − 28 dienomis vyks Vilniuje, parodų centre „Litexpo“.

Patyrę verslininkai ir dar tik svarstantys pradėti dirbti sau, įvairių institucijų ir socialinių partnerių atstovai, o taip pat visi besidomintys verslo subtilybėmis, galimybėmis ir naujovėmis turės progą laisvai bendrauti tarpusavyje, plėsti akiratį bei dalytis patirtimi.

„Šiuo renginiu siekiame parodyti visuomenei, jog veikliam ir kūrybingam žmogui ir ekonominis sunkmetis – jokia kliūtis. Daugelis pavyzdžių, kurie bus pristatomi ir renginyje „Versli Lietuva“, atskleidžia, kad turint gerą idėją, žinių ir ryžto, galima sėkmingai kurti verslą ir darbo vietas sau bei kitiems. Tikimės, kad ši patirtis, o taip pat praktinės žinios, kurios bus teikiamos kiekvienam renginio lankytojui, daugelį paskatins ateitį pradėti kurti savo pačių rankomis“, − sako Ūkio ministerijos Smulkaus ir vidutinio departamento direktorė Živilė Glaveckaitė.

„Dažnai žmonės, pradėdami savo verslą nežino už ko griebtis. Todėl siekiame parodyti, ką ir kodėl jie gali pasirinkti, kad įvertintų galimų pasirinkimų privalumus ir trūkumus, kad sužinotų, kaip gauti finansavimą, kaip įregistruoti įmonę. Kai kuriems patyrusiems verslininkams šie dalykai yra praeitis, bet pradedantiesiems tai yra abėcėlė, kurią reikia išmokti“, – sakė Ž.Glaveckaitė.

Atsakymai – iš pirmų lūpų

Renginys „Versli Lietuva“, kurio iniciatoriai yra Ūkio bei Finansų ministerijos, vyks konferencijų ir ekspozicijų salėse. Pastarojoje veiks valstybės institucijų, įvairių asociacijų ir organizacijų, įmonių stendai, kuriuose lankytojams bus teikiamos individualios konsultacijos. „Verslios Daugelis pavyzdžių, kurie bus pristatomi ir renginyje „Versli Lietuva“, atskleidžia, kad turint gerą idėją, žinių ir ryžto, galima sėkmingai kurti verslą, – Ž.GlaveckaitėLietuvos“ lankytojai galės iš pirmųjų lūpų išgirsti atsakymus verslo steigimo, teisės ir mokesčių klausimais, gauti informacijos apie galimybes pasinaudoti Europos Sąjungos ar Lietuvos valstybės parama savo verslo idėjoms realizuoti.

Abi renginio dienas bus skaitomi pranešimai, kuriuose patyrę specialistai ir verslininkai kalbės verslo kūrimo ir plėtros, lyderystės ir psichologijos temomis, apžvelgs įkvepiančias sėkmingo verslo istorijas. Galiausiai, renginio „Versli Lietuva“ lankytojai bus kviečiami apsilankyti šalia veiksiančioje ūkininkų mugėje.

Skatina smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrą

„Versli Lietuva“ yra visoje Europoje gegužės−birželio mėnesiais vykdomos iniciatyvos „European SME Week 2010” („Europos smulkiojo ir vidutinio verslo savaitė 2010”) dalis. Šia iniciatyva siekiama paskatinti smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) plėtrą, pabrėžti verslininkų indėlį į Europos Sąjungos gerovės kūrimą.

Renginio konferencinė programa susiskirstyta į tris dalis:

„ABC verslo naujokams: nuo idėjos iki nuosavos veiklos“. Čia 27-28 d. bus skaitomi pranešimai apie verslumą, kūrybiškumą ir lyderystę, apžvelgiami svarbiausi įmonės steigimo aspektai.

„Kai aš mažas buvau: didelės jauno verslo sėkmės“. Drąsių, originalių ir sėkmingų verslo idėjų autoriai 27 d. dalysis savo patirtimi ir veiklos istorijomis.

„SVV plėtra: verslo sąlygos ir parama SVV“. Šioje dalyje 28 d. bus kalbama apie verslo reglamentavimą, mokestinę, administracinę ir teisinę aplinką.

Renginį „Versli Lietuva“ gegužės 27-osios rytą pradės iniciatyva „Verslo kelias“, prie kurios prisijungti kviečiami verslininkai, kurie sukūrė savo verslą ir juo didžiuojasi. Tereikia papuošti automobilį reprezentuojant savo verslą ir prisijungti prie draugiško „Verslo kelio“ automobilių kolonos, judėsiančios nuo „Forum Palace“ iki parodų centro „Litexpo“, kur abi renginio dienas bus galima eksponuoti savo verslą pristatančius automobilius, taip parodant, kad Lietuvoje verslas yra gyvas.

Savybių, reikalingų verslui pradėti, galima išmokti

Verslo konsultacijų bendrovės „Primum Esse“ direktorė, psichologė Solveiga Grudienė teigia, kad verslus pradeda ir sėkmingai vysto tiek aktyvūs ir drąsūs, nebijantys rizikuoti, tiek atsargūs, viską paskaičiuojantys. „Vieniems kyla gera idėja, kiti nusprendžia išbandyti save savarankiškame, o ne samdomame darbe, kitus pakviečia draugai, dar kiti savo turimą hobi paverčia verslu. Aš būčiau linkusi savo verslo pradžią sieti ne su tuo, kokie žmonės, o kokia situacija ir kokia motyvacija savam verslui“, – teigia S.Grudienė. Ji įsitikinusi, kad savybių, reikalingų verslui pradėti, galima išmokti. 

„Šiuolaikinė psichologija sako, kad norėdamas, žmogus gali visko išmokti. Kaip asmenybės mes formuojamės visą gyvenimą. Tam tikros savybės gal atsiskleisti, kai joms ateina palankus metas. Kitas galime išsiugdyti kryptingai to siekdami. Svarbu, kad mes pažintume save, žinotume, kokie esame, kame esame stiprūs, ko mums šiai dienai trūksta“, – sako S.Grudienė.

Nori kurti pridėtinę vertę savaip

Norinčius, bet vis dar nedrįstančius pradėti savo verslą, turėtų paskatinti šiuo metu jau įsitvirtinusių verslininkų sėkmės istorijos. Visi jei pradėjo turėdami tai, kas svarbiausia – idėją ir norą kurti.

Andrius Smirnovas, bendrovės „Montis Magia“ direktorius, teigia, kad savo verslą nutarė kurti, nes nusibodo dirbti nepatinkantį darbą. „Norėjosi veikti tai, kas įdomu, savo idėjas skleisti plačiau ir pamažu hobis – kalnai – tapo verslu. Pradėjome nuo nulio, lengva nebuvo, bet pamažu išjudėjome, ir dabar jau viskas yra puiku“, – sakė A.Smirnovas.

Milda Mitkutė, portalo Manodrabuziai.lt įkūrėja teigia, kad viskas prasidėjo nuo to, kad jai, kaip panelei, turinčiai daug drabužių, reikėjo vietos, kur galėtų juos mainyti. „Tai buvo nekomercinė idėja, tačiau praėjus porai mėnesių po portalo atsiradimo  prasidėjo bumas: visi ėmė apie jį rašyti, nariai ėmė jungtis šimtais. Nenoriu uždirbti milijono, bet noriu dirbti sau. Dirbant sau, motyvacija didesnė“, – sako M.Mitkutė.

Nenoriu uždirbti milijono, bet noriu dirbti sau. Dirbant sau, motyvacija didesnė, – M.MitkutėKino teatro „Kino pasaka“ atstovė Andrė Jarutytė sako, kad nuosavas kino teatras buvo sena jo įkūrėjų svajonė: „Pradėjus svajonę įgyvendinti niekas negalvojo apie sunkmetį ar galimą nesėkmę. Ir viskas pavyko puikiai – praėjus pusmečiui po pirmojo iniciatorių susirinkimo kino teatras atsidarė!“

„Art21“ vadovas Augustas Alešiūnas savo verslą turi todėl, kad nori gyvenime veikti tai, kas jam patinka, dirbti ir kurti pridėtinę vertę savaip. „Turėdamas savo verslą žinau, kad kuriu ne tik produktus, kurie teikią naudą klientams, palengvina jų darbo procesus, bet svarbiausia esu atsakingas už savo žmonių komandą, kuri ir yra pagrindinis įmonės kapitalas. Visiems, kurie turi idėjų, bet bijo ar nesiryžta kurti verslo, galiu priminti vieną žymų posakį „Ir pati geriausia idėja, kol nėra įgyvendinta – verta lygiai nulio“.

Verslumo lygis vis dar žemas

Šiaurės miestelio technologijų parko direktorius Gediminas Pauliukevičius sako, kad verslumo lygis Lietuvoje, lyginant su kitomis Europos šalimis, yra dar labai žemas. Todėl, vyro teigimu, reikia organizuoti įvairias iniciatyvas verslumui skatinti ir teikti paramą pradedantiems verslininkams.

Smulkųjį verslą reikia remti, nes jis yra viso ko pagrindas Lietuvoje, – V.ŠveikauskienėJam pritaria ir  Vilija Šveikauskienė, INVEGA projektų vadovė: „Smulkųjį verslą reikia remti, nes jis yra viso ko pagrindas Lietuvoje. Kaip gimstantys vaikai yra viso ko pagrindas, taip ir mažos įmonės. Baimę pradėti savo verslą galima panaikinti žinojimu. Naujausia mūsų pagalbos priemonė yra „Verslumo skatinimas“. Teiksime ne tik finansinę pagalbą, bet ir įvairias konsultacijas pradedantiesiems.“

Ignas Kamantauskas, VšĮ „Saulėtekio slėnis“ verslo analitikas sako, kad visame pasaulyje gerai žinomos kompanijos „Apple“, „Microsoft“, „Nokia“, „Skype“ ir Lietuvoje gimęs „Getjar“ kažkada irgi buvo jaunas ir smulkus verslas, turintis didžiulį potencialą. Lietuvoje yra jaunų, inovatyvių įmonių į kurias verta investuoti resursus ir padėti joms tapti lietuviška sėkmės istorija. „Tačiau dauguma potencialą turinčių, technologinių įmonių stokoja finansinių resursų ir patirties ieškant išorinio finansavimo. Dažnai jų parengtame investiciniame pasiūlyme detaliai pristatinėjamas ir giriamas produktas ar paslauga, o ne patraukli verslo galimybė. VšĮ „Saulėtekio slėnis“ padeda jaunoms inovatyvioms įmonėms pritraukti rizikos kapitalą teikiant verslo ir teisines konsultacijas, ieškant strateginių partnerių, ruošiant kokybiškus ir patrauklius investicinius pasiūlymus.“

Registracija į „Verslo kelią“ – www.verslovartai.lt.

Išsamią renginio „Versli Lietuva“ programą galite rasti www.esparama.lt.

Logotipas

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką