Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 30, 23:25

Dviračių pardavėjai tokio sezono kaip šis jau seniai neregėjo: pardavimai išaugo 20 proc.

Dviračius ir elektroninius paspirtukus pardavinėjantys prekeiviai pastebi, kad jau kelis pastaruosius mėnesius sparčiai auga dviračių paklausa. Taip pat vis daugiau žmonių iš rūsių bei garažų traukia senus, apdulkėjusius dviračius bei, vietoje to, jog įsigytų naują, bando antram gyvenimui prikelti prieš kelerius metus ar net daugiau nei dešimtmetį pirktą dviratę transporto priemonę.
dviraciusalonas.lt
Dviračiai / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Bando atgaivinti senienas

Panevėžyje esančios dviračių parduotuvės ir taisyklos „Dvirteka“ direktorius Eugenijus Ūzas patikino, kad jų parduotuvėje dviračių prekyba neišaugo, tačiau akivaizdžiai padaugėjo dviračių remonto užsakymų.

„Pardavimai, lyginant su praėjusių metų vasara, nepadidėjo. Tačiau tikrai galiu patvirtinti, kad gyventojai bando atgaivinti senienas. Vis dažniau atveža senus dviračius ir nori juos sutvarkyti, patobulinti, įmontuoti geresnės kokybės detales“, – kalbėjo vyras.

E.Ūzas taip pat pabrėžė, kad antroje vasaros pusėje dviračių pardavimai visuomet yra mažesni, nes įprastai žmonės naują dviratį perka pavasarį. „Tuomet tėvai perka naujus dviračius vaikams, sportininkai atsinaujina inventorių. O tokiu metu, kaip dabar, perka retas. Vis dėlto, populiariausi išlieka kalnų dviračiai. Manau, taip yra todėl, kad jie – išvaizdesni, patogesni. Be abejo, svarbus kriterijus – kaina“, – pridūrė direktorius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Dviračiai
Luko Balandžio / 15min nuotr./Dviračiai

Pardavimai išaugo 20 proc.

Dviračių parduotuvės „SportoManai“ vadovas Justas Povilavičius atskleidė, kad pastaruosius dvejus metus, kuomet vyravo pandemija, išties buvo dviračių trūkumas.

„Jų paprasčiausiai niekas neatveždavo į parduotuvę, todėl tikrai buvo deficitas. Manau, būtent todėl dabar pardavimai yra padidėję, nes vėl galime pasiūlyti didesnį transporto priemonių pasirinkimą. Šiemet pardavimų augimas tikrai jaučiamas, tačiau nežinau, ar šį augimą galima sieti su kylančiomis kuro kainomis. Lyginant su praėjusiais metais, pardavimai paaugo 20 proc.“, – pasakojo jis.

J.Povilavičiaus teigimu, svarbiausi panevėžiečių kriterijai, renkantis dviratį, išvaizda ir kaina. „Na, o jei žmogus gali sau leisti didesnę sumą, renkasi ir geresnės kokybės, vardinių detalių dviračius“, – teigė vyras.

Lyginant su praėjusiais metais, pardavimai paaugo 20 proc.

Populiarėja ir paspirtukai

Nors gatvėse jau dabar matome daugybę paspirtukais riedančių žmonių, vis dar pastebimas nuosaikus jų pardavimų augimas. Anot „Topo centro“ generalinio direktoriaus Remigijaus Štaro, paspirtukų pardavimai auga, o „Topo centre“ augimas viršija 20 procentų.

„Į „Topo centrą“ pirkti paspirtuko atėję klientai paprastai yra pasirengę investuoti 350–550 eurų. Tiek kainuoja populiariausi paspirtukai. Tuo tarpu galingiausius ir brangiausius „Inokim“ prekės ženklo paspirtukus klientai leidžia sau nusipirkti kur kas rečiau“, – naujienų portalui JP kalbėjo jis.

Pasak „Topo centro“ vadovo, jau kelis pastaruosius metus lietuvių favoritai – „Xiaomi“ ir „Ninebot“ paspirtukai. „Numeris vienas išlieka „Xiaomi“ su modeliais „Xiaomi Pro 2“, „Xiaomi 1s“ ir „Xiaomi Essential“. Tuo tarpu populiariausi „Ninebot by Segway“ tarpe yra E serijos paspirtukai, „Ninebot Max G30“, F serija bei naujausia D serija su ugningu dizainu ir ryškiomis detalėmis“, – atskleidė R.Štaras.

Pirkėjai atranda elektrinius dviračius

Pašnekovo teigimu, Panevėžyje žymesnis pardavimų augimas – nepastebimas. Tačiau mieste populiariausi parduodami modeliai – „Xiaomi 1s“, „Xiaomi Pro2“, „Xiaomi Essential“.

„Lietuviai po truputį atranda elektrinius dviračius. Šiais metais jų pardavėme jau 3 kartus daugiau nei prieš metus. Nors ir brangesni nei paspirtukai, kainuojantys 900–1300 eurų, jie mūsų tautiečių vis labiau vertinami už didesnį patvarumą, saugumą ir patogumą, taip pat galimybę užbaigti kelionę net išsekus baterijai“, – tendencijomis dalinosi „Topo centro“ vadovas.

„Jūsų Panevėžys“/www.jp.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką