Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 16d. 14:13

EBPO: pasaulinės ekonomikos nuosmukis nėra toks gilus, kaip prognozuota

Koronavirusas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Koronavirusas

Pasaulinės ekonomikos nuosmukis šiais metais nebus toks gilus, kaip prognozuota, dėl šalių pastangų kovoti su koronaviruso pandemijos sukelta ekonomikos krize, rodo trečiadienį paskelbti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vertinimai.

Visgi kitais metais atsigavimas taip pat bus kuklesnis, nei tikėtasi, pažymėjo EBPO, prognozuodama, kad šiais metais pasaulinės ekonomikos našumas sumažės 4,5 proc., o 2021-aisiais grįš prie maždaug 5 proc. augimo.

Ankstesnėse birželį paskelbtoje prognozėse Paryžiuje įsikūrusi organizacija skaičiavo, kad 2020 metais pasaulio ekonomika susitrauks 6 proc., o kitais metais paaugs 5,2 procento.

„Po pirminio šuolio daugelyje sektorių sušvelninus ribojančiąsias priemones, kai kurie indeksai ir verslo tyrimai rodo, kad pasaulinis atsigavimo tempas nuo birželio prarado pagreitį, ypač daugelyje pažangių šalių“, – pažymėjo EBPO.

Vis dėlto organizacija pabrėžė, kad „ekonominė perspektyva išlieka išskirtinai neapibrėžta, o COVID-19 pandemija ir toliau daro didelę žalą ekonomikai ir visuomenei“.

2020 metų antrąjį ketvirtį pasaulinės ekonominės veiklos apimtys buvo daugiau nei 10 proc. mažesnė nei 2019 metų pabaigoje – pasak EBPO, tai „precedento neturintis staigus šokas šiuolaikinėje istorijoje“.

Pandemijos sukelto smūgio įvairių šalių ekonomikai mastas ir trukmė skiriasi, tačiau įgyvendinus būtinas ribojančiąsias priemones, visų šalių ekonominiai rodikliai susitraukė.

Greiti ir efektyvūs veiksmai

Per pirmąjį 2020 metų pusmetį pasaulinė prekyba susitraukė daugiau nei 15 proc., o darbo rinkas labai sutrikdė darbo valandų sumažėjimas, darbo vietų praradimas ir priverstinis verslo uždarymas.

2020 metų antrąjį ketvirtį pasaulinės ekonominės veiklos apimtys buvo daugiau nei 10 proc. mažesnė nei 2019 metų pabaigoje.

„Be skubios ir veiksmingos politinės paramos, teikiamos visose ekonomikose siekiant sušvelninti ekonominio šoko poveikį namų ūkių pajamoms ir įmonėms, našumo ir užimtumo sumažėjimas būtų buvęs žymiai didesnis“, – teigiama organizacijos pranešime.

Žvelgiant į atskiras šalis, prognozuojama, kad 2020 metais vienintelėje Kinijoje bus fiksuojamas augimas, sieksiantis 1,8 procento.

Tuo tarpu Indijos ekonomika susitrauks 10,2 procento.

JAV, turinti didžiausią pasaulyje ekonomiką, negalės pasigirti geresniais nei vidutiniais rezultatais – prognozuojama, kad šiemet JAV ekonomika sumenks 3,8 procento.

JAV, turinti didžiausią pasaulyje ekonomiką, negalės pasigirti geresniais nei vidutiniais rezultatais.

Vokietijos rezultatai greičiausiai bus geresni nei visos euro zonos, o šalies ekonomika susitrauks 5,4 proc., palyginti su 7,9 proc. siekiančius bendrosios valiutos zonos ekonomikos susitraukimu.

Prognozuojama, kad Prancūzijos ekonomika sumenks 9,5 proc., Italijos – 10,5 proc., o Didžiosios Britanijos – 10,1 procento.

Ateities augimo perspektyvos priklausys nuo įvairių veiksnių, įskaitant naujų virusų protrūkių mastą, nustatytų apribojimų tipą, vakcinų sukūrimą ir fiskalinės bei pinigų politikos veiksmų poveikį paklausai, pažymėjo EBPO.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

11:42
10:55
10:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką