TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

EBRD ir „Invega“ vienija jėgas įgyvendinant rizikos kapitalo priemones Lietuvoje

Finansai
123rf.com nuotr. / Finansai
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

2016 m. spalio 4 d. „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) ir Europos rekonstrukcijų ir plėtros bankas (EBRD) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šia sutartimi siekiama sustiprinti „Invegos“, kaip nacionalinės finansų įstaigos, kompetencijas įgyvendinant rizikos kapitalo finansines priemones Lietuvoje.

EBRD yra tarptautinė finansų įstaiga (TFĮ), nuo 1991 m. remianti privataus ir rizikos kapitalo sektorių plėtrą savo veiklos šalyse.

Šis abipusis susitarimas padės Lietuvai pradėti įgyvendinti rizikos kapitalo priemones, kurios prisidės prie Lietuvos privataus ir rizikos kapitalo rinkos plėtros.

Šis abipusis susitarimas padės Lietuvai pradėti įgyvendinti rizikos kapitalo priemones, kurios prisidės prie Lietuvos privataus ir rizikos kapitalo rinkos plėtros. Rizikos kapitalo priemonės buvo numatytos Verslo finansavimo 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis išankstinio vertinimo ataskaitoje, kurią bendradarbiaudama su rinkos atstovais atliko Lietuvos finansų ministerija, o jų įgyvendinimas bus finansuojamas Europos Sąjungos investicinių fondų (ESIF) lėšomis.

Anot „Invegos“ generalinio direktoriaus Audriaus Zabotkos, bendradarbiavimas su plačią patirtį turinčia tarptautine finansų įstaiga leis „Invegai“ perimti tarptautinės finansų institucijos patirtį, sklandžiau ir greičiau organizuoti procesus atrenkant tinkamiausius rizikos kapitalo fondų valdytojus, kurie teiks Lietuvos verslui šiuo metu taip trūkstamą finansavimą. „Įgyvendindami naujas rizikos kapitalo priemones, didinsime investicijų į įmonių kapitalą pasiūlą Lietuvoje, kad ambicijų plėstis turinčios įmonės greičiau augdamos aktyviau kurtų naujas darbo vietas ir prisidėtų prie šalies ekonominio augimo“, – teigia A. Zabotka.

EBRD Rizikos kapitalo fondų direktorė Anne Fossemalle priduria: „Mums labai malonu pasirašyti šią bendradarbiavimo sutartį su INVEGA. Ji atstovauja mums stiprinant privataus ir rizikos kapitalo ekosistemą Lietuvoje ir remiant rizikos kapitalo teikimą Lietuvos mažoms ir vidutinėms įmonėms. INVEGĄ atradome kaip patikimą ir kompetentingą partnerį, ir mes tikimės kartu dirbti Lietuvos ekonomikos naudai“.

Pasak EBRD Bendrojo ES fondų finansavimo direktorės Zsuzsanna Hargitai, EBRD bendradarbiavimas su INVEGA pristato naują modelį, kaip institucijos, tokios kaip EBRD, gali dirbti su nacionalinėmis finansų įstaigomis siekdamos veiksmingai įgyvendinti struktūrinių fondų programas. „Džiaugiamės galimybe glaudžiai dirbti su INVEGA ir laukiu mūsų bendradarbiavimo“, – džiaugiasi Z. Hargitai.

Šios finansinės priemonės palengvins verslo pradžios bei plėtros finansavimą smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektams.

Pasitelkus EBRD patirtį per atrinktus finansų tarpininkus planuojama įgyvendinti 4 rizikos kapitalo finansines priemones, kurioms valstybės skiriama 58,8 mln. eurų suma taip pat privalomai pritrauks ir privačių investuotojų lėšas. Rizikos kapitalo finansinių priemonių įgyvendinimo sąlygas greitu metu planuojama paskelbti viešam aptarimui. Šios finansinės priemonės palengvins verslo pradžios bei plėtros finansavimą smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektams.

Europos rekonstrukcijų ir plėtros bankas (angl. The European Bank for Reconstruction and Development, EBRD) – tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1991 m. Banko narėmis yra 65 valstybės ir dvi tarptautinės institucijos – Europos Komisija (EK) ir Europos investicijų bankas, savo veiklą vykdantis 30 valstybių nuo Estijos iki Egipto ir nuo Maroko iki Mongolijos. EBRD savo veiklos šalyse remia privataus sektoriaus plėtrą per investicijas ir politinį dialogą. Bankas finansuoja projektus žemės ūkio, energijos vartojimo efektyvumo, finansų įstaigų, gamybos, vietinės aplinkosaugos infrastruktūros, gamtos išteklių, energetikos, nuosavybės, turizmo, mažų ir vidutinių įmonių, telekomunikacijų, informacinių technologijų ir transporto srityse.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką