-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

ECB 2016-uosius pavadino geriausiais metais nuo krizės laikų

Europos Centrinis Bankas (ECB) 2016 metus vadina sėkmingais – savo metinėje ataskaitoje euro zonos centrinis bankas įrodinėja, jog pernai jam pavyko atremti defliaciją ir paskatinti euro zonos ekonomikos atsigavimą.
ECB vadovas Mario Draghi
ECB vadovas Mario Draghi / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Nors metų pradžioje vyravo ekonominis neapibrėžtumas, jų pabaigoje ekonominė padėtis buvo tvirčiausia nuo krizės laikų“, – ataskaitos pratarmėje parašė ECB vadovas Mario Draghis.

2016 metų kovo mėnesį ECB, atsižvelgęs į pavojingai žemą infliaciją, padidino obligacijų pirkimo programos apimtį, sumažino palūkanų normas ir pasiūlė bankams pigias paskolas.

Šiomis priemonėmis euro zonos centrinis bankas siekė įmonėms ir namų ūkiams sudaryti palankesnes sąlygas skolintis investicijoms ir išlaidoms, o taip pat paremti ekonomikos augimą ir paskatinti infliacijos pakilimą iki tikslinio beveik 2 proc. lygio.

Iki gruodžio mėnesio euro zonos ekonomika, regis, pakankamai sustiprėjo, tad ECB nusprendė obligacijų pirkimui kas mėnesį išleidžiamą sumą nuo 80 mlrd. eurų sumažinti iki 60 mlrd. eurų.

„Tai parodė veiksmų, kurių ėmėmės anksčiau 2016 metais, sėkmę: stiprėjantį pasitikėjimą euro zonos ekonomika ir nykstančią defliacijos riziką“, – pažymėjo M. Draghis.

Tačiau centrinis bankas mano, kad jo užduotis dar nėra atlikta.

Euro zonai kyla vidaus politinė rizika, visų pirma dėl rinkimų Prancūzijoje ir Vokietijoje, o silpnas pasaulio ekonomikos augimas ir politinis neapibrėžtumas varžo regiono prekių paklausą užsienio rinkose.

Be to, nors metinė infliacija dėl pabrangusios naftos vasario mėnesį viršijo tikslinį lygį, kovo mėnesį ji vėl smuko ir jai dar toli iki ECB siekiamo tvaraus lygio, nes ir kainų, ir darbo užmokesčio augimas tebėra vangus.

M. Draghis ir jo kolegos ECB valdančiojoje taryboje kol kas mano, kad ekonomikos atsigavimui vis dar būtina ECB parama.

Metinėje ataskaitoje vyriausybės ir vėl raginamos aktyviau įgyvendinti reformas, visų pirma darbo rinkoje, ir nukreipti išlaidas į sritis, kuriose šios lėšos padėtų labiau skatinti ekonomikos augimą.

Ataskaitoje taip pat pažymima, kad „Brexit“ yra vienas pagrindinių artimiausioje ateityje euro zonos ekonomikai gresiančios rizikos veiksnių. Todėl ECB pabrėžia, jog Londonui ir Briuseliui pradedant dvejus metus truksiančias derybas dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) sąlygų, „būtina“ išsaugoti ES bendrosios rinkos vientisumą ir „taisyklių vienodumą bei jų vykdymo užtikrinimą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius