Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Edmundas Pupinis: „Eksporto sąlygos iš Lietuvos į Rusiją, Baltarusiją, Kazachstaną gerės“

Edmundas Pupinis
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Edmundas Pupinis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasaulio prekybos organizacijai (PPO) pritarus Rusijos Federacijos narystei, svarstomas ir vertinamas poveikis Lietuvos ir Rusijos ekonominiams santykiams.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, Kaimo reikalų komiteto (KRK) pirmininkas Edmundas Pupinis pastebi, kad šalių, ypač kaimyninių, stojimas į civilizuotus veikimo metodus pripažįstančių šalių draugiją, kur reikalai tvarkomi pagal nustatytą tvarką, o ne galiojančią atskirose valstybėse, jau savaime yra naudingas, nes galima aiškiau prognozuoti verslo dalykus.   

„Kalbant apie žemės ūkio sektoriaus perspektyvas, galiu drąsiai sakyti, prekybos su Rusija sąlygos pagerės. Ir ne tik su Rusija. Kadangi Rusija,  Baltarusija ir Kazachstanas yra sudarę muitų sąjungą, tai reiškia, jog visi suderėti muitai persikels šiomis trims šalims, su kuriomis Lietuva pakankami sėkmingai vysto prekybą ir eksportą“, – apie tai, kokios perspektyvos laukia Lietuvos, Rusijai įstojus į PPO, sakė E. Pupinis.

KRK pirmininkas teigia, jog labai svarbu tai, kad bus įšaldomas muitų lygis, pagal pasirašytą sutartį jie tampa tokie, kokius nustačiusi PPO, tad  Rusija negalės savavališkai pakeisti muito įvežamai produkcijai, bus sunku taikyti nepagrįstus sanitarinius reikalavimus, o esant nepatikrintiems ir neįrodytiems sanitariniams pažeidimams nebus sustabdomas produkcijos eksportas, kas anksčiau pasitaikydavo ir Lietuvos prekės sunkiau konkuruodavo Rusijos rinkoje. „Tarkim, gyvų kiaulių eksportas vyko gana sėkmingai, tačiau kai Rusija sumanė padidinti muitus nuo 5 iki 40 proc. gyvoms kiaulėms, net 35 proc. šios ir iš jos perdirbtos produkcijos tapo nekonkurencingos toje rinkoje. Verslininkai, suplanavę šį verslą, patyrė daug nuostolių“, – kalbėjo parlamentaras. 

Kai kurias žemės ūkio produkcijos eksporto problemas teks išspręsti Lietuvoje. Pasak E.Pupinio, kalbėta apie tai, jog žemės ūkio produkcijos kaip žaliavos eksportavimas Lietuvai nėra naudingas. „Toks eksportas ir ateityje bus pažeidžiamas, ypač  dėl sanitarinių problemų, t.y. užkrečiamų ligų. Turėsime priimti sprendimus, kad Lietuva eksportuotų perdirbtus ir pagamintus produktus realizacijai. Tam tikri žingsniai yra daromi, pavyzdžiui, mėsinių galvijų auginimo šakoje. Žemės ūkio ministerija taiko priedus, jeigu parduodama produkcija ne kaip žaliava, o perdirbimui“, – teigia Seimo narys. 

Ekspertai sutaria, jog Rusijos įstojimas į PPO yra svarbus įvykis ir pasaulio prekybos sistemai, ir pačiai Rusijai. Praėjusių metų pabaigoje pasibaigus 18 metų trukusioms deryboms dėl šios narystės, Dūma turės ratifikuoti stojimo dokumentus, o Rusijos narystė ir priimtų įsipareigojimų įgyvendinimas prasidės antroje 2012 m pusėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką