TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

EK Lietuvai skirs 77 mln. eurų iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo

Gyventojai skursta
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Gyventojai skursta
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Komisija pranešė spaudai, kad patvirtino Lietuvos veiksmų programą naudoti naujojo Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo lėšas. 2014–2020 m. Lietuvai bus skirta 77 mln. EUR dabartinėmis kainomis, už kuriuos šalyje bus teikiama pagalba maistu ir būtiniausiomis higienos prekėmis tiems, kuriems ji labiausiai reikalinga. Ši suma bus papildyta 13 mln. EUR iš nacionalinių išteklių.

Už užimtumą, socialinius reikalus ir įtrauktį atsakingas Komisijos narys László Andoras sakė: „Džiaugiuosi, kad patvirtinta ši Lietuvos veiksmų programa, pagal kurią paramą gaus apie 300 000 žmonių, neturinčių už ką kasdien nusipirkti maisto. Esu tvirtai įsitikinęs, kad Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondas gali pakeisti labiausiai pažeidžiamų Europos piliečių padėtį ir yra svarbus indėlis kovojant su skurdu.“

Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo lėšomis Lietuvoje bus skiriami maisto paketai 300 000 žmonių. Taip bus tęsiama pagalba, kuri teikiama nuo 2006 m. pagal ES maisto skirstymo labiausiai skurstantiems programą. Nuo 2016 m. pagalba maistu bus papildyta būtiniausiomis higienos prekėmis. Be to, partnerių organizacijos taikys papildomas priemones, kuriomis bus skatinama labiausiai skurstančių asmenų socialinė integracija.

Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo lėšomis Lietuvoje bus skiriami maisto paketai 300 000 žmonių.

Šiandien Europos Komisija taip pat patvirtino Latvijai skirtą Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo veiksmų programą.

Pagrindiniai faktai

2014 m. sausio mėn. įsteigtas Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondas yra labai aiškus Europos solidarumo ženklas. Jo pagrindinis tikslas – padėti kai kuriems pažeidžiamiausiems ES piliečiams ištrūkti iš užburto skurdo ir nepritekliaus rato, teikiant nefinansinę pagalbą. Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo lėšos realiai sudaro 3,8 mlrd. eurų 2014–2020 m. laikotarpiu.

Fondo lėšos padės stiprinti socialinę sanglaudą mažinant itin didelį skurdą patiriančių žmonių skaičių. Jomis taip pat bus padedama siekti strategijos „Europa 2020“ tikslo iki 2020 m. sumažinti žmonių, kuriems gresia skurdas ir socialinė atskirtis, skaičių bent 20 mln.

Jomis taip pat bus padedama siekti strategijos „Europa 2020“ tikslo iki 2020 m. sumažinti žmonių, kuriems gresia skurdas ir socialinė atskirtis, skaičių bent 20 mln.

Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo lėšomis bus remiami visų 28 valstybių narių veiksmai teikti įvairią nefinansinę pagalbą labiausiai skurstantiems žmonėms – pavieniams asmenims, šeimoms, namų ūkiams ar tokių asmenų grupėms. Ši pagalba gali būti maistas, drabužiai ir kitos būtiniausios asmeninio naudojimo prekės, pvz., batai, muilas ir šampūnas. Lėšos taip pat gali būti naudojamos veiksmams, kuriais skatinama socialinė integracija, įgyvendinti.

Kiekviena valstybė narė savo nacionalinėje veiksmų programoje nustatys labiausiai skurstančių asmenų tikslines grupes.  Atsižvelgdamos į savo padėtį ir prioritetus, valstybės narės gali pasirinkti pageidaujamą pagalbos rūšį ir jos teikimo būdus.

ES maisto skirstymo labiausiai skurstantiems asmenims programa (MSP) jau nuo 1987 m. yra svarbus organizacijų, tiesiogiai dirbančių su neturtingiausiais žmonėmis ir tiekiančių jiems maistą, aprūpinimo šaltinis. Programa sukurta norint prasmingai panaudoti tuo metu buvusį žemės ūkio produkcijos perteklių. Tačiau, kaip buvo numatyta, intervencinės atsargos pasibaigė, o dėl viena po kitos vykdytų bendrosios žemės ūkio politikos reformų tapo sudėtinga nuspėti jų kiekį 2011–2020 m. laikotarpiu, todėl MSP 2013 m. pabaigoje bus nutraukta ir pakeista Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką