Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

EK siūloma neleisti bankams dalinti būsto paskolas užsienio valiuta

Eurai
Photos.com / Eurai
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Komisijoje (EK) siūloma neleisti bankams dalinti būsto paskolas užsienio valiuta –pavyzdžiui, eurais Lietuvoje.

EK siūlymuose numatytos poveikio priemonės, dėl kurių bankams skolinti užsienio valiuta nebeapsimokėtų. Paskolinę užsienio valiutą bankai turėtų atidėti beveik tokią pat sumą savo rezervuose. Dėl to paskolos kaina išaugtų beveik dvigubai, rašo „Lietuvos rytas“.

Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas mano, kad tokie apribojimai būtų efektyvūs tik tose valstybėse, kuriose valiutos kursas yra kintantis.

„Baltijos šalių valiutos griežtai susietos su euru. Valstybės įsipareigojo nekeisti kurso iki euro įvedimo, todėl bet koks apribojimas skolinant eurais Lietuvai yra nereikalingas ir žalingas. Tikiuosi, mūsų Vyriausybė tam nepritars“, – teigė S.Kropas.

Pasak Nekilnojamojo turto kompanijos „Veikmė“ vadovo Eugenijaus Zarembos, toks sprendimas visiškai paralyžiuotų prekybą butais, mat dabar absoliuti dauguma žmonių skolinasi eurais, o išaugus litų paklausai tarpbankinės palūkanos dar labiau padidėtų.

Rytų europiečiai itin aktyviai skolinosi Šveicarijos frankais ir eurais, nes šiomis valiutomis palūkanos buvo mažesnės. Bet kai frankai ir eurai pabrango zlotų, forintų ir kitų vietos valiutų atžvilgiu, įsipareigojimai bankams taip pat padidėjo.

Už vidaus rinką atsakingas EK narys Charlie MeCreevy įsitikinęs, kad, norėdami išvengti tokios rizikos, gyventojai būstui turi skolintis tik ta valiuta, kuria gauna atlyginimą.
Dabar šešių mėnesių trukmės tarpbankinės palūkanos litais siekia apie 8,4 proc, o eurais - vos 1 procentą.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką