Pasak vietos gyventojų, tokia nuotaika ir vaišės yra ne tik vestuvių proga. Jie tikina, jog gyventojai yra itin laimingi žmonės, besimėgaujantys gerais laikais. Ši frazė atrodo neįtikėtinai keista, atsižvelgiant į visą šalį krečiantį ekonominį sunkmetį. Ar gali būti, kad šio nuošalaus miestelio gyventojai nė negirdėjo apie tai, kad visa šalis gyvena baimėje dėl savo pajamų ir ateities?
Taip, apie sunkmetį jie tikrai girdėjo, tačiau čia Betl Mauntane jis negresia, įsitikinę žmonės. O priežastis tam visai paprasta – jie visi dirba valstijos aukso kasyklose. O ji yra ketvirta iš didžiausių aukso tiekėjų pasaulyje.
Kai krinta dolerio vertė, žmonės perka auksą, todėl dabartinė situacija čia gyvenantiems kalnakasiams nė kiek nebaisi. Pasak vietos gyventojų, nė vienas verslas čia dar nebuvo priverstas bankrutuoti. O per sunkmetį, atvirkščiai, čia pradėjo atsidarinėti naujos parduotuvės, nesibaiminančios, kad dėl sunkmečio pajus pirkėjų trūkumą.
Nedarbas Landerio apskrityje siekė vos keturis procentus, kai valstybiniu mąstu jis siekia aštuonis procentus. Kaimyninės apskritys, neturinčios aukso išteklių, kenčia nuo nedarbo, siekiančio dešimt procentų.
Tačiau gyventojai tikina nenorintys, kad sunkmetis griautų jų šalį, bet kol kas, kol aukso kaina yra pakankamai didelė, jie ketina mėgautis šia nauja situacija.