TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekonomistė Aušra Maldeikienė paaiškino, kur Ingrida Šimonytė kasmet ištaškydavo 36 milijardus litų

Ingrida Šimonytė ir Aušra Maldeikienė
BFL nuotraukos / Ingrida Šimonytė ir Aušra Maldeikienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus knygų mugėje knygą „Melo ekonomika“ pristatanti ekonomistė dr. Aušra Maldeikienė sako, kad lietuviai vis dar serga vaikiška liga: į ekonomiką ir politiką žiūrime pernelyg rimtai, nesuvokdami, kad tai viso labo dialogui atviros sritys.

„Mūsų politinio gyvenimo problema ta, kad ieškome teisingo atsakymo ten, kur yra tik pokalbis. O tiesa ta, kad ekonomistai jokių atsakymų nežino“, – knygos pristatymo LRT studijoje metu kalbėjo pagražinimų ir užuolankų vengianti A.Maldeikienė.

Ji aiškino, kad savo knyga, atskleidžiančia septynis ekonomikos melus arba mitus, ji pirmiausia siekė paaiškinti, kad kiekvienam argumentui egzistuoja antimaterija, antiargumentas. Esmė – žaidimas jais.

Mūsų politinio gyvenimo problema ta, kad ieškome teisingo atsakymo ten, kur yra tik pokalbis. O tiesa ta, kad ekonomistai jokių atsakymų nežino.

„Man visada įdomu rasti argumentą prieš: tai – normaliai funkcionuojantis mokslinis protas. Norėjau priversti visuomenę galvoti, nes mes jau 20 metų ieškome tiesos, kurios nėra. Ekonomika – viso labo mokslas ir mūsų susitarimai“, – teigė ekonomistė ir pridėjo, kad mokytojo darbas yra paaiškinti, kad yra keletas paaiškinimų.

Atsakymo, kad visi yra vagys, nebus

„Aušra yra tas žmogus, kurio tikslas – ateiti į tvarkingą kambarį ir išvartyti kėdes. Pripažįstu, kad kartais tai labai pravartu. Knygoje yra skyrių, kurie man labai patinka, yra – kur nelabai. Knyga skirta tam, kad sukrėstų protą ir atvertų akis“, – kalbėjo knygos pristatyme dalyvavęs Seimo narys, liberalas Remigijus Šimašius.

„Man viskas knygoje patiko, po viskuo pasirašau iki septinto skyriaus. Ties juo užstrigau, nes ten kalbama apie Kubiliaus vyriausybę“, – geros nuotaikos nestokojo konservatorius Kęstutis Masiulis.

Pokalbį moderavęs LRT televizijos laidų vedėjas Andrius Tapinas sakė, kad, jei jam reikėtų išrinkti Lietuvos ekonomikos In ir Jang, tai būtų A.Maldeikienė ir buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Luko Balandžio nuotr./Andrius Tapinas
Luko Balandžio nuotr./Andrius Tapinas

Paklausta, ar A.Maldeikienės knyga skaitytojams atsakys į visus klausimus, I.Šimonytė sudvejojo.

Jei žmogus nori sužinoti, ar tikrai visi yra vagys, ar tikrai Kubilius kaltas, kad Lietuvoje gyventi blogai, tokio atsakymo knyga nepateikia.

„Žiūrint, koks bus klausimas. Jei žmogus nori sužinoti, ar tikrai visi yra vagys, ar tikrai Kubilius kaltas, kad Lietuvoje gyventi blogai, tokio atsakymo knyga nepateikia. Bet, jei žmogui atrodo, kad ne viskas taip paprasta, ne šventieji puodus lipdo ir nėra tokios arkangelų valdžios, kuri nusileistų iš dangaus ir staiga viską gerai padarytų, tai šioje knygoje apie tai kalbama. Joje aiškinama, kad pirmiausia reikia turėti savo nuomonę“, – apibendrino I.Šimonytė, priminusi, kad politikoje buvo labai trumpai ir tik iš reikalo.

Koks atspindys veidrodyje, tokia ir politika

„Aš pasakiau žmonėms, kad jūs turite tokius politikus, kokių norite. Jei tikitės, kad jums atiduos sugromuluotą maistą, tai jūs ir gaunate vakarykštį gromuluotą maistą. Viena partija, nedarysiu jai reklamos, savo rinkiminėje programoje buvo įrašiusi, kad pensininkai kartą per metus ilsėtis į šiltus kraštus skris lėktuvu – totalus absurdas!“ – suprunkštė knygos autorė.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Remigijus Šimašius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Remigijus Šimašius

„Na kodėl gi? Jie jau metus valdžioje, bet negirdėjau, kad kiltų pilni pensininkų lėktuvai. Pasakykite, kas tai per partija“, – ekonomistę provokavo A.Tapinas.

„Na gerai: pensininkai, bėkite prie Tvarkos ir teisingumo, jie sako, kad jūs skrisite! – guviai paragino A.Maldeikienė. – Nueikite prie veidrodžio ir pamatysite, kodėl tokia politika.“

Vargsta ne pensininkai, o jaunos šeimos

Ekonomistė įsitikinusi, kad 90 proc. neteisingų sprendimų priimami ne todėl, kad kas nors užkulisiuose susitarė, o dėl to, kad nėra diskusijų: „Mes nesusitariame, dėl ko tariamės.“

Jei kas nors netiki, kai aš tai sakau, tai paaiškinus Maldeikienei viskas atrodys teisybė.

Knygoje A.Maldeikienė aiškina, kad ne pensininkai, bet jaunos šeimos yra pažeidžiamiausia visuomenės dalis.

2009 metais pensijoms valstybė skyrė 8,5 mlrd. litų, o vaiko priežiūros išmokoms – 1,9 mlrd. litų.

I.Šimonytė pažymėjo, kad Lietuvoje ekonominis raštingumas pernelyg orientuojamas į verslo „vadybą“. Tuo metu svarbiausia suvokti ideologijų kovą.

„Perskaičius A.Maldeikienės knygą daugeliui pasidarys aišku, kurgi, po velnių, Šimonytė kasmet ištaškydavo 36 mlrd. litų. Jei kas nors netiki, kai aš tai sakau, tai paaiškinus Maldeikienei viskas atrodys teisybė. Mes dažnai kalbame tą patį, bet žmonės to nesupranta ir mano, kad tarp mūsų egzistuoja idėjinė priešprieša, o taip nėra“, – šypsojosi I.Šimonytė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką