Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 2d. 08:40

Ekonomistė Julita Varanauskienė apie algas: žmogui jokios naudos iš mažų batų, jei jo batų dydis 42

Julita Varanauskienė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Julita Varanauskienė
Nors ekonomistai prognozuoja, kad vidutinis metinis atlyginimas 2014-aisiais augs apie 5 proc., SEB banko šeimos finansų ekspertė, ekonomistė Julita Varanauskienė to nelaiko itin geru ženklu. „2013-aisiais vidutiniškai atlyginimai augo 6 proc., bet ar visi tai pastebėjo?“ – laidoje „Ryto espresso“ klausė ekonomistė.

Pasak specialistės, šiais metais vieniems asmenims atlyginimai gali didėti daugiau nei 5 proc., o kitiems – vos 2 proc. J.Varanauskienė pataria neturėti didelių lūkesčių, kad vėliau netektų skaudžiai nusivilti.

„Nedrįsčiau prognozuoti, kurioms socialinėms ar profesinėms grupėms šie metai bus geresni nei praėjusieji. Dažnai žmonių lūkesčiai yra didesni nei galimybės, dėl šios priežasties ir pagerėjimas retai kada yra pajuntamas“, – teigė SEB banko šeimos finansų ekspertė.

Lūkesčiai vis auga

Ekonomistė priminė, kad 2011 m. buvo atlikta apklausa, kurioje respondentai nurodė vidutinišką sumą pinigų, kurios jiems užtektų pragyvenimui. Pasak pašnekovės, nurodyta suma – 928 Lt, tai tik subjektyvus vertinimas: „Galbūt vienas nurodė 900 Lt, o kitas 2 tūkst. Lt.“

Žmonės dairosi į kaimynus, juos veikia televizijos diktuojamos mados, užsienyje gyvenantys artimieji ar pažįstami. Kol jie mato aplink save geriau gyvenančius, normalu, kad jų lūkesčiai yra didesni nei įprastai.

2007 m. daugelio gyventojų pajamos buvo didesnės nei šiandien, tad, pašnekovės nuomone, nenuostabu, kad jie idealizuoja tą laiką.

Per mažų batų niekam nereikia

„Žmogaus batų dydis yra 42-as, o  jam beliko 39-o dydžio batai. Po metų jis gali nusipirkti 40 numerio batus, bet tai vis tiek nėra jo dydis. Tai nėra 42-as dydis ir tam žmogui iš to padidėjimo nuo 39-o iki 40-o jokios naudos“, – teigė pašnekovė.

„Visi mes turime lūkesčių. Galbūt vienus galima objektyviai pamatuoti, tarkim, ką galima nusipirkti iš maisto, ar galima nueiti pas dantų gydytoją, kai prispiria reikalas. Bet koks padidėjimas, kuris nepateisina gyventojų lūkesčių, yra nesvarbus“, – pridūrė ekonomistė.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žinių radijas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

00:21
41:07
04:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką