Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ekspertas apie kliūtis gerovei Lietuvoje: atrodo, kad vis dar kovojame už nepriklausomybę

Mokestinė reforma, didesnis minimalus atlyginimas, Vaiko pinigai, pareiginės algos bazinis dydis, kitokia pensijų sistema, naujos PVM lengvatos – dalis ekspertų sako, kad 2018-ieji – vieni geriausių metų ekonomikai, tačiau ar 2019 metai taip pat žada tokias optimistines prognozes?
Boguslavas Gruževskis
Boguslavas Gruževskis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Darbo rinkos instituto vadovo Boguslavo Gruževskio teigimu, galima drąsiai sakyti, kad pagal daugelį ekonominių rodiklių 2018-ieji buvo geriausi metai per nepriklausomybės laikotarpį. Jis pabrėžia, kad daug pokyčių palietė „vidutinį žmogų“, pakėlė mažiausias pajamas gaunančių sluoksnių gyvenimo lygį, padidino pajamas.

Pasak eksperto, atėję 2019-ieji Lietuvos ekonomikai nebus geresni, tačiau pakankamai sėkmingi. Anot jo, labai svarbu, kad kartu su teigiamais ekonominiais rodikliais daugėtų ir sutarimo tarp politikų ir likusios visuomenės.

„Lietuva galėtų išsaugoti stabilumą. Bet didelė problema yra, kad prie tokio teigiamo pokyčio mes nedidiname savo politinio elito ir skirtingų socialinių grupių solidarumo. Per daug konfrontacijos. Atrodo, mes vis dar kovojame už nepriklausomybę“, – LRT TELEVIZIJAI sako Darbo rinkos instituto vadovas.

B.Gruževskio teigimu, vertėtų atkreipti dėmesį į šiek tiek sumažėjusią lietuvių emigraciją, kuri, anot jo, rodo gerėjančią situaciją šalyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius