Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 15d. 09:16

Ekspertas: Italija, o ne Turkija, kelia didžiausią grėsmę Europos bankams

ECB pastatas Frankfurte prie Maino
123rf.com nuotr. / ECB pastatas Frankfurte prie Maino

Šiuo metu vis daugiau dėmesio sulaukia Turkija ir kritęs liros kursas, tačiau „ABN Amr“ banko fiksuotų pajamų strategas Tomas Kinmonthas mano, kad susirūpinti reikėtų dėl vienos labiausiai Europos bankams įsiskolinusios valstybės – Italijos. Šalis neseniai išrinko naują vyriausybę, o šiuo metu planuoja kitų metų biudžetą, informuoja „CNBC“.

Penktadienį Europos centrinis bankas (ECB) pranešė, kad dabartinė Turkijos krizė Europos bankams gali sukelti problemų. Tačiau realią problemą Europos bankininkystės sektorija kelia Italija, o ne Turkija.

„Problemos yra Italijoje... Per ateinančius tris mėnesius visiems Europos bankams būtent Italija gali padaryti įtaką ateinantiems 3-5 metams“, – sakė fiksuotų pajamų strategas T.Kinmonthas.

Italijos ekonomika yra trečia pagal dydį visoje Europos Sąjungoje. Šiuo metu naujoji koalicijos vyriausybė planuoja kitų metų biudžetą, kuris bus atidžiai išnagrinėtas Europos insticijų, kartu ir rinkos dalyvių, kurie žada padidinti valstybės išlaidas.

Dėl didelės Italijos valstybės skolos (antro pagal dydį euro zonoje), kuri yra apie 130 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), investuotojai yra atsargūs ir investuoja rečiau.

Jeigu rinkos dalyviai spalio mėnesį neišreikš paramos naujam biudžetui, Italijos skolinimosi kaina tarptautinėse rinkose išaugs, o tai gali paveikti kaimynines šalis ir sukelti problemų Europos bankams, kurie yra paskolinę Italijai.

Italijos skolinimosi kaina greičiausiai išaugs, o tai gali paveikti kaimynines šalis ir sukelti problemų Europos bankams, kurie yra paskolinę Italijai.

T.Kinmothas teigė, kad be biudžeto yra ir kitų įvykių, kurie gali sukelti problemų Europos bankams. Jis perspėja, kad kredito reitingų agentūros turėtų pakeisti nuomonę apie Italiją.

„Turkijos klausimas šiuo metu yra dėmesio centre, tačiau jis yra tik bankų lygyje. Greitai visų akys bus nukreiptos į Italiją“, – progozavo ekspertas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką