Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Eksportuotų ir importuotų prekių kainos padidėjo

Krizė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Kainos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Statistikos departamentas praneša, kad 2010 m. sausio mėn., palyginti su 2009 m. gruodžio mėn., eksportuotų prekių kainos padidėjo 2,8 procento, o importuotų prekių – 1,7 procento.

2010 m. sausio mėn., palyginti su 2009 m. gruodžio mėn., bendrajam eksportuotų prekių kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo 2,9 procento padidėjusios pagamintų produktų kainos. Iš pagamintų produktų didžiausią įtaką turėjo 5,9 procento padidėjusios rafinuotų naftos produktų, 5 procentais – chemikalų ir chemijos pramonės gaminių, 7 – niekur kitur nepriskirtų mašinų ir įrangos, 3,7 procento – variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių, 7,7 – kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių bei 8,2 procento sumažėjusios tabako gaminių, 4,6 – gėrimų kainos. Taip pat įtakos turėjo 1 procentu sumažėjusios žemės ūkio produktų kainos, teigiama pranešime spaudai.

Didžiausią įtaką bendrajam importuotų prekių kainų pokyčiui turėjo 0,8 procento padidėjusios pagamintų produktų, iš jų 2,6 procento – chemikalų ir chemijos pramonės gaminių, 2,1 – maisto produktų, 3,3 – rafinuotų naftos produktų, 1,5 – pagrindinių vaistų pramonės gaminių ir vaistų preparatų, 2,2 – tekstilės gaminių bei 8 procentais sumažėjusios odos ir odos dirbinių, 9 – tabako gaminių, 2,1 procento – popieriaus ir popieriaus gaminių kainos. Taip pat įtakos turėjo 0,4 procento padidėjusios žalios naftos ir gamtinių dujų bei 1,2 procento sumažėjusios žemės ūkio produktų kainos.

 

2010 m. sausio mėn., palyginti su gruodžio mėn., prekybos sąlygų rodiklis sudarė 101,1, o palyginti su 2009 m. sausio mėn., – 98,2.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką