TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Elektrėniškį įtraukė paskolų liūnas

Praktikoje yra užfiksuota atvejų, kai ir poros centų uždelstas mokėjimas sutrukdė gauti paskolą.
Praktikoje yra užfiksuota atvejų, kai ir poros centų uždelstas mokėjimas sutrukdė gauti paskolą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Elektrėnų gyventojas Darius Grigaitis su jį neva terorizuojančiu banku kalbėtis gražiuoju nebenori ir kitą susitikimą žada teisme. Už „Nordea“ klaidą jis pasiryžęs pareikalauti 50 tūkst. Lt kompensacijos.

Ką tik praūžusi finansinė krizė neaplenkė ir Dariaus – pradėjo vėluoti jo atlyginimas, o nuo to prasidėjo ir visos su elektrėniškio paimtais kreditais susijusios problemos.

Darius pasakojo, kad iš „Nordea“ banko nuolat imdavo beprocentinį kreditą. Jis mėnesio pradžioje pasiskolindavo tūkstantį litų, o mėnesio viduryje – grąžindavo. Taip elektrėniškis savo finansus tvarkėsi 3,5 metų.

Siuntė ne tuo adresu
„Pradėjo atlyginimas vėluoti ir negalėjau laiku sumokėti kredito, bet mokėjau delspinigius“, – „15min“ pasakojo Darius.

Paskutinį mokėjimą banko klientas atliko gegužės 9 d. – grąžino 995 Lt ir susidariusias palūkanas.

Tačiau jis nežinojo, kad bankas jam buvo išsiuntęs raginimą dar balandžio 22 d. per savaitę sumokėti skolą. Dariui nesumokėjus, bankas kreipėsi į skolų išieškojimo bendrovę, kuri iš vyro dabar reikalauja 180 Lt už paslaugas.

„Bankas man siuntė laišką, bet jokio laiško aš negavau. Pasirodo, raginimą jie man siuntė į Vilnių, kur negyvenu jau 6 metus“, – skundėsi vyras.

Sutartyje dėl kredito, kurią jis pasirašė, nurodyta, kad būtina, adresui pasikeitus, apie tai pranešti bankui. Tačiau Darius, „Nordea“ atstovo spaudai Vaidoto Cucėno teigimu, tuo nepasirūpino. Naują jo adresą Elektrėnuose bankas sužinojo tik 2007 m. rugsėjį, kai elektrėniškis atnaujino savo kreditinę kortelę.

Tačiau adresas banko informacinėje sistemoje ir tuomet nebuvo atnaujintas, nes Darius to nepaprašė, o kreditinę kortelę bankas gali išduoti ir kitu pageidaujamu adresu.
Todėl V.Cucėnas paragino kitus bankų klientus atidžiai skaityti sutartis ir tiksliai vykdyti jų nurodymus. Jei Darius būtų į banką kreipęsis laiku ir paprašęs pakeisti jo adresą, nemalonumų būtų pavykę išvengti.

Paskelbė nemokiu

Tačiau 180 Lt, kuriuos neva Darius yra skolingas, nėra didžiausias vyriškio rūpestis. Dar iš dviejų kitų kredito įstaigų Darius yra pasiskolinęs 15 tūkst. Lt ir baiminasi, kad skolas reikės grąžinti tuojau pat.
Kreditų biuras „Creditinfo“ paskelbė elektrėniškį nemokiu klientu dėl jo nemalonumų su „Nordea“ banku.

„Aš jų paklausiau – kaip jūs galite nurodyti mane nemokiu, jeigu net teismo nebuvo ir mano skola neįrodyta. Sako – užtenka, kad išieškotojas pateikė prašymą. Dėl skolos aš nesutinku“, – piktinosi vyriškis.

Dėl elektrėniškio nemokumo sujudo ir kiti Dariaus kreditoriai: „Kitas bankas, kuriame turiu paskolą, man nepratęsia pasibaigusios kortelės, nes esu paskelbtas nemokiu. Jie sako, kad mane stebės. Jie nieko nesako, nes skola nedidelė – tik 180 Lt, bet jei suma būtų didelė, iškart lieptų grąžinti kreditą.“

Teisybės ieškos teismuose

„Esu terorizuojamas. Bankas akivaizdžiai nenori pripažinti savo kaltės. Tai aš tik išlošiu“, – sakė kantrybės netekęs Darius.

Pasitelkęs pažįstamą teisininką jis žada verti teismo duris, kuriame ne tik sieks anuliuoti savo skolą skolų išieškojimų bendrovei, bet ir prašys kompensuoti moralinę žalą – 50 tūkst. Lt.

Šie pinigai esą turėtų ne tik kompensuoti tariamas patyčias, bet ir padėti Dariui išbristi iš skolų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Nordea Paskola
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką