Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 21d. 22:03

Elektrėnų ligoninės medikų išradimas: greitosios pagalbos krovininis taksi (nuotraukos)

Krovininiu taksi paverstas specialiosios paskirties automobilis su švyturėliais ir užrašu „Ambulance“.
15min.lt skaitytojo nuotr. / Krovininiu taksi paverstas specialiosios paskirties automobilis su švyturėliais ir užrašu „Ambulance“.

Elektrėnų gyventojas, šeštadienio rytą išėjęs į savo balkoną, nustėro: į greitosios pagalbos spalvomis dažytą automobilį buvo kraunamos statybinės medžiagos – cemento maišai, plokštės.

Sunkmečio grimasos: greitosios automobilį su švyturėliais Elektrėnų medikai pavertė krovininiu taksi.

Lapkričio 14 dieną apie 9.45 val. greitoji su švyturėliais Draugystės gatvėje stovėjo prie „Senukų“ parduotuvės sandėlio, kur atvežamos ir išduodamos prekės.

Pirkinius sukrovę vairuotojas ir jo pagalbininkas sėdo į mašiną ir nurūko savais keliais.

Ir juokinga, ir graudu

„Labai juokingas vaizdas, kai į greitosios pagalbos automobilį kraunami ne pacientai, o cementas! Tiesa, kol paėmiau fotoaparatą, jau krovė kažkokias plokštes, o ne cementą. Per televiziją dažnai matome, kaip šios sistemos darbuotojai skundžiasi neturintys lėšų automobiliams ir jų remontui, tačiau kaipgi nereikės remontuoti, jei cementas vežiojamas? Savais reikalais važinėjant, degalų ligoniams vežioti taip pat gali nelikti. Apskritai, koks sunkus jų darbas, be abejo, nešioti cementą nėra lengva. Ir juokinga iki ašarų, ir graudu“, – įspūdžiais dalijosi šiuos vaizdus užfiksavęs elektrėniškis, prašęs neviešinti jo pavardės.

Jis teigė tos pačios dienos vakarą važiavęs pro Elektrėnų ligoninę ir matęs jos kieme stovintį tą patį 1996 metų laidos gelsvą automobilį.

Iš nieko padarė didžiulę paslaptį

15min.lt žurnalistai, gavę nuotraukas, ėmėsi tyrimo. Tačiau viešosios įstaigos atstovai, vos išgirdę pirmuosius klausimus apie Volkswagen Transporter (v/n AHU 817), beveik savaitei pasitraukė į pogrindį.Automobiliui nenuimama ši atributika dėl ekonominių priežasčių. Po metų mes tą mašiną jau nurašysime. Mums prieš nurašant perdažyti neapsimoka, juk skaičiuojame kiekvieną litą! – tikino vienas ligoninės vadovų.

„Pirmiausia telefonu, be abejo, mes tokios informacijos neteiksime, kaip jūs puikiai suprantate!“ – iškart pareiškė ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinos reikalams Edmundas Niparavičius. Šis medikas dar 2000-aisiais metais dalyvavo savivaldybių tarybų rinkimuose, o užpernai su Artūro Zuoko vadovaujama Liberalų ir Centro sąjunga pakliuvo į Elektrėnų rajono tarybą.

Iš pradžių paaiškėjo, kad viešai skelbiamas ligoninės elektroninio pašto adresas yra nenaudojamas, tad raštišką užklausą teko persiųsti iš naujo. Vėliau paaiškėjo, kad susirgo ligoninės administratorė, todėl niekas nekontroliuoja korespondencijos. Dar vėliau E.Niparavičius tai „dalyvauja pasitarime“ , tai yra „išėjęs į kitą“ skyrių, todėl net nebuvo aišku, ar rengiamasi į klausimus atsakyti. Po penkių dienų pagaliau atskriejo atsakymai.

Ilgai laukti atsakymai

1. Kokia yra kasdienė automobilio „VW Transporter“, dažyto greitosios pagalbos spalvomis, v/n AHU817, paskirtis? Ar juo vežiojami ligoniai, ar jis naudojamas kitai funkcijai atlikti?

– Jūsų minimas automobilis priklauso VšĮ Elektrėnų ligoninei. Iki 2007 metų šis automobilis buvo naudojamas ligoniams vežti. 2007 ir 2008 metais įsigijus du naujus specialiosios paskirties automobilius, aprūpintus medicinine įranga, minimas automobilis naudojamas ūkio paskirties veiklai (prekėms atsivežti ir t. t.). Nuo 2007 metų šis automobilis ligoniams vežioti nebenaudojimas.

2. Koks asmuo (vardas, pavardė, pareigos) buvo atsakingas už minėto automobilio naudojimą šių metų lapkričio 14 dieną, praėjusį šeštadienį, tarp 9.30 ir 10 val.? Kokios užduotys minimu laiku buvo patikėtos tam atsakingam asmeniui?

– Pagal mūsų ligoninės tvarką numatyta, kad šis automobilis gali būti išnuomotas ligoninės darbuotojams asmeniniams daiktams pervežti Elektrėnų miesto ribose. 2009 11 14 dieną šis automobilis buvo išnuomotas VšĮ Elektrėnų ligoninės darbuotojui. 2009 11 13 dieną buvo sumokėta nustatyto dydžio nuomos pinigų suma į VšĮ Elekrėnų ligoninės kasą už automobilio nuomą (yra kasos pajamų orderis).

3. Kiek tokių greitosios pagalbos atributika apipavidalintų mikroautobusų iš viso turi Elektrėnų ligoninė, kokia jų paskirtis?

15min.lt skaitytojo nuotr./Krovininiu taksi paverstas specialiosios paskirties automobilis su švyturėliais ir užrašu „Ambulance“.
Automobilis su švyturėliais ir užrašu „Ambulance“.

– VšĮ Elektrėnų ligoninė turi tris automobilius, pažymėtus greitosios pagalbos atributika. Jūsų minimam automobiliui nenuimama ši atributika dėl ekonominių priežasčių.

Privilegija saviems darbuotojams

Po šių atsakymų 15min.lt dar sykį kreipėsi į Elektrėnų ligoninės vadovybę. Šįkart pavaduotojas E.Niparavičius maloniai sutiko telefonu atsakyti į iškilusius papildomus klausimus.

Atkreipus dėmesį, kad buvo prašoma paminėti darbuotojo vardą ir pavardę, pašnekovas šią informaciją suteikė, tačiau paprašė: „Nenorėčiau, kad ta pavardė būtų skelbiama. Turi būti kažkoks asmeniškumas. Juk čia ne nusikaltimas buvo daromas. Jis, žmogus, nėra joks vadovas – paprastas darbininkas!“Čia tik įstaigos darbuotojams! Mes tokių transporto nuomos paslaugų neteikiam! – kad sukurta privilegija ligoninės personalui, pripažino E.Niparavičius.

Galbūt greitosios pagalbos autobusiuką savo reikmėms iš medikų galėtų išsinuomoti kiekvienas pageidaujantis elektrėniškis? „Čia tik įstaigos darbuotojams! Mes tokių transporto nuomos paslaugų neteikiam!“ – kad sukurta privilegija ligoninės personalui, pripažino E.Niparavičius.

Jis pasakojo, jog kai įstaigos darbuotojams prireikia atsivežti, pavyzdžiui, skalbyklę, jie sumoka ir pasinaudoja šiuo transportu. Tokia galimybė numatyta specialiu ligoninės vyriausiosios gydytojos įsakymu.

Pajamos iš automobilių nuomos – „smulkmė“

Įdomu, kokia yra greitosios pagalbos krovininio taksi nuomos kaina? „Žinokit, dabar neatsimenu. Ten už kilometrus ir už laiką sumuojama. Bet negaliu pasakyti, nes bijau pameluoti. O buhalterija dabar pietauja“, – „komercinę paslaptį“ išsaugojo 15min.lt pašnekovas.

15min.lt skaitytojo nuotr./Krovininiu taksi paverstas specialiosios paskirties automobilis su švyturėliais ir užrašu „Ambulance“.
Krovininiu taksi paverstas automobilis.

E.Niparavičius pasakojo, kad ligoninė teikia nemažai įvairių mokamų paslaugų, o už transporto nuomą gaunami litai įkrinta į bendrą katilą ir naudojami įstaigos reikmėms. „Ir laboratorija mūsų dalį paslaugų teikia mokamai, ir nedrausti pacientai susimoka. Mes tūkstančiais gauname lėšų grynaisiais, ne iš ligonių kasų. O tie keli litai mums yra smulkmė, bet jie irgi patenka į tą atskirą sąskaitą, kur renkami pinigai už mokamas paslaugas“, – atviravo pavaduotojas.

Perdažymą prilygina brangiam žygdarbiui

E.Niparavičius iš esmės sutiko, kad krovininė mašina neturėtų atrodyti kaip greitoji, tačiau medikas turėjo savų priekaištų gyventojams, kurie esą neskiria Greitosios pagalbos stočiai ir ligoninei priklausančio transporto. „Skambina, skundžiasi, kad greitoji neatvažiavo, o po to jie matė, kad ji važinėja kažkur ir vežioja daiktus į namus“, – apie girdėtus elektrėniškių priekaištus pasakojo pavaduotojas ir siūlė suprasti, kad ligoninės greitosios į skubius iškvietimus nevažinėja.

Jei ūkinės mašinos medikai nesugebėjo perdažyti 2007-aisiais, kai krize net nekvepėjo, apie tokią investiciją šįmet neverta net kalbėti.

„Dabar, kad nuimtum visą atributiką, čia yra didžiulė procedūra! Šitomis spalvomis dažytos mašinos „Regitra“ neregistruoja kaip paprastos. Reikėtų perdažyti mašiną, perregistruoti jos paskirtį ir visa kita. O po metų mes tą mašiną jau nurašysime. Mums prieš nurašant perdažyti neapsimoka, juk skaičiuojame kiekvieną litą!“ – tikino pavaduotojas E.Niparavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Daugiabučio statytojai Vilniaus Žvėryne susidūrė su netikėta kliūtimi: kaimynai „gulasi“ skersai kelio

Verslas

Tyrimas dėl „Snoro“ baigtas, tačiau R.Baranauską Maskvoje saugo pabėgėlio statusas

Aktualu

Kuršių nerijos kopas audros ardo, o Palangos – ne: kodėl?

Gazas

Paskutinis Dakaro etapas: diena, kai pralošti galima daugiau nei laimėti

24sek

Įdomaus įvertinimo sulaukusio 18-mečio talento neblaško NBA svečių dėmesys

Mokslas.IT

„Facebook“ ištrynė šimtus paskyrų, kurias slapta kontroliavo „Sputnik“ darbuotojai

Mokslas.IT

„Linkomanija“ neveikia net ir neblokuojama: atsirado kitų kibernetinių priešų

Aktualu

VRK panaikino rinkimų komiteto „Piliečių jėga ir teisingumas“ registraciją

„Eurolygos diena“: ar tritaškiai turi traukti „Žalgirį“ iš duobės? (1/4)

Vardai

Nėščią Meghan Markle sutikusi moteris pavadino ją stora: hercogienės reakciją užfiksavo kameros

Gazas

Šiurpiausias įvykis, lietuviams nutikęs Dakare: ar dar prisimenate?

Aktualu

Seimo pirmininko STT vadovui perduota informacija – dėl viešųjų pirkimų

Aktualu

Žodžių žaismas: kaip R.Karbauskio pataisų kritikai nejučia tampa bendraautoriais?

Pasaulis kišenėje

Italijos miestelyje Sicilijoje namai pardavinėjami po 1 eurą

Aktualu

Kokios permainos laukia renovacijos traukinio su 500 vagonų per metus?

Sportas

Pasaulio taurei – „ne“: ledo ritulyje geriausi negali žaisti prieš geriausius

15min tema Verslas

„Huawei“ atstovas J.Kelly: suprantame vyriausybių rūpestį dėl nacionalinio saugumo

Gyvenimas

Rafas Simonsas – palikęs „Calvin Klein“, nepaliko savo idėjų ir fantazijos

Gazas

Kodėl pavežėjais dirba „klevo lapai“?

24sek

Luka Dončičiaus šou nesibaigia: pakartojo beveik dešimtmetį nematytą pasiekimą

Vardai

K.Meschino apie erotinį video: „Negalvojau, kad galima tiek verkti – tikriausiai išverkiau viską“

Sportas

Tragiškas sutapimas lėmė 22 metų raitelės žūtį

Maistas

Metas išbandyti: 3 nesudėtingi pikantiškai paskaninto sviesto receptai

Sveiko gyvenimo iššūkis. 3 būdai save motyvuoti gyventi sveikiau

Gyvenimas

2019-ųjų interjero tendencijos: minimalizmą keičia sodrios spalvos

Naujienos

Aktualu

Anekdotas: A.Kupčinskas sutaršė „Metropolio“ fasado pokyčius, kurie palaiminti jo meravimo laikais

Verslas

Tyrimas dėl „Snoro“ baigtas, tačiau R.Baranauską Maskvoje saugo pabėgėlio statusas

Aktualu

Kuršių nerijos kopas audros ardo, o Palangos – ne: kodėl?

Tiesiogiai Gazas

Atvirkštine tvarka surikiuoti motociklininkai pradėjo paskutinį Dakaro etapą

Gazas

Paskutinis Dakaro etapas: diena, kai pralošti galima daugiau nei laimėti

Verslas

Europos Parlamentas pritarė siūlymui trečdaliu didinti IAE finansavimą

24sek

Įdomaus įvertinimo sulaukusio 18-mečio talento neblaško NBA svečių dėmesys

Mokslas.IT

„Linkomanija“ neveikia net ir neblokuojama: atsirado kitų kibernetinių priešų

Verslas

Daugiabučio statytojai Vilniaus Žvėryne susidūrė su netikėta kliūtimi: kaimynai „gulasi“ skersai kelio

„Eurolygos diena“: ar tritaškiai turi traukti „Žalgirį“ iš duobės? (1/4)

Vardai

Indrei Burlinskaitei sužadėtinis patarė atsisakyti priauginamų plaukų: „Tai buvo kvailystė“

Mokslas.IT

„Facebook“ ištrynė šimtus paskyrų, kurias slapta kontroliavo „Sputnik“ darbuotojai

Aktualu

Netoli Vilniaus centro užsidegė gyvenamasis namas, nukentėjo žmogus

Aktualu

VRK panaikino rinkimų komiteto „Piliečių jėga ir teisingumas“ registraciją

Gazas

Šiurpiausias įvykis, lietuviams nutikęs Dakare: ar dar prisimenate?

Aktualu

Seimo pirmininko STT vadovui perduota informacija – dėl viešųjų pirkimų

Aktualu

Dramatiškas rytas Rumšiškių seniūnijoje: žuvo ir šuo, ir jo šeimininkas

Gyvenimas

Lady Gagos vizažo meistrė – apie tai, kas atlikėjai padeda išlaikyti spindinčią odą

Pasaulis kišenėje

Italijos miestelyje Sicilijoje namai pardavinėjami po 1 eurą

Vardai

Nėščią Meghan Markle sutikusi moteris pavadino ją stora: hercogienės reakciją užfiksavo kameros

Sportas

Pasaulio taurei – „ne“: ledo ritulyje geriausi negali žaisti prieš geriausius

Vardai

K.Meschino apie erotinį video: „Negalvojau, kad galima tiek verkti – tikriausiai išverkiau viską“

Gyvenimas

Rafas Simonsas – palikęs „Calvin Klein“, nepaliko savo idėjų ir fantazijos

Vardai

Kino filmo „Pasmerkti. Kauno romanas“ garso takelyje judės Kevinas Durantas

Kultūra

Užsienio svečiai Vilniaus knygų mugėje: garsiausi vardai ir vis dar laukiami veidai

Vardai

Gera keliauti kartu

Video

00:18
01:16
29:04

Praktiški patarimai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką