Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Elektros birža planuoja plėsti veiklą

Lietuvos elektros energijos rinkos operatorė „BaltPool“, valdanti šalyje veikiančią elektros biržą, rinkos dalyviams kitąmet žada pasiūlyti naujas sandorių galimybes.
Elektros laidai
Elektros laidai / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Seimui priėmus tam reikalingus įstatymus, elektros energijos pirkimo-pardavimo sandorius būtų galima sudaryti ne tik kitai dienai, bet metams ar net keleriems. Teigiama, kad šis prekybos modelis bus naudingas ne tik biržos dalyviams, bet ir elektros energijos vartotojams, pranešė Lietuvos televizijos naujienų laida „Panorama“.

„Šiuo metu Lietuvoje veikiame pagal „NordSpot“ principus ir turime prekybą vienai dienai. Šalia šito ruošiamės pasiūlyti rinkai ilgalaikius elektros sandorius. Vadinasi, bus galima sudaryti sandorį tam tikram laikotarpiui į priekį“, – sakė „BaltPool“ generalinė direktorė Lina Skrabutėnaitė.

Analogiški, ilgalaikiai elektros energijos biržos sandoriai yra vykdomi Europos šalyse. Lietuvoje, priėmus reikiamus įstatymus Seime, tai planuojama pradėti daryti 2012 metų pirmoje pusėje.

Elektros energijos biržos dalyvės bendrovės „Enefit“ generalinio direktoriaus Liudo Liutkevičiaus teigimu, atsiradus ilgalaikių sandorių galimybei elektros biržos dalyviams bus lengviau prognozuoti elektros kainas tiek mažmeninėje, tiek didmeninėje rinkoje, todėl ir jos poreikius bus galima planuoti.

„Baltpool“ savo veiklą pradėjo nuo 2010-ųjų sausio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius