Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Energetikai inicijuoja konkursą jauniesiems išradėjams

Elektros laidai
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Elektros laidai
Šaltinis: 15min
0
A A

Akcinė bendrovė VST drauge su didžiausiu Lietuvoje visuomeniniu projektu „ Drąsinkime ateitį“ vyresniųjų klasių mokiniams organizuoja jaunųjų išradėjų konkursą – „Elektra: saugus ir praktiškas vartojimas“.

Akcinė bendrovė VST nuosekliai bendradarbiauja su akademine bendruomene – rengia saugaus elgesio su elektra pamokas pradinukams, skiria stipendijas geriausiems KTU Elektros ir valdymo inžinerijos fakulteto studentams.

Kad elektra būtų vartojama efektyviai, praktiškai ir racionaliai, šįkart akcinė bendrovė VST bendram tikslui – išradimui – nutarė sutelkti Vakarų Lietuvos mokyklų vyresniųjų klasių mokinius.

Šių metų balandžio 10 – gegužės 30 d. Vakarų Lietuvos 7–12 klasių moksleiviai kviečiami kurti kompiuterines programas, priemones mokymui ar mokymuisi, taip pat elektros prietaisus ar jų tobulinimo idėjas. Svarbu, kad darbai būtų originalūs bei atitiktų konkurso temą, juos būtų galima pritaikyti mokymuisi ar taikyti kasdieniame gyvenime. Organizuojamo konkurso tema „Elektra: saugus ir praktiškas vartojimas“. Ateityje konkurso rengėjai planuoja plėsti konkurso temų spektrą.

„Mokiniai – imlūs, iniciatyvūs ir kūrybingi. Dar mokykloje formuojasi jų savimonė, požiūris į įvairius dalykus, tai pat ir į elektros energijos vartojimą. Inicijuodami šį mokslo pažangos projektą siekiame sužadinti naują, atsakingą požiūrį į elektros energijos vartojimą. Viliamės sulaukti inovatyvių idėjų bei išradimų, padėsiančių mums visiems ateityje elektros energiją vartoti praktiškai bei racionaliai“ – sako Rimantas Vaitkus akcinės bendrovės VST generalinis direktorius.

Sukurk ir parodyk! Tokiu šūkiu į Jaunųjų išradėjų konkursą kviečia elektros energijos tiekimo bei skirstymo bendrovė VST bei didžiausias Lietuvoje visuomeninis projektas „Drąsinkime ateitį“.

„Drąsinkime ateitį“ projektų vadovė Agnė Zalanskaitė įsitikinusi, kad tik mokyklos suole skatindami jaunų žmonių išradingumą ir kūrybiškumą galime tikėti Lietuvos, kaip Pabaltijo regiono ekonominės ir mokslo pažangos lyderės vizija.

Gegužės 28 d. organizatoriai skelbs finalistų sąrašą. Geriausių darbų, idėjų autoriai bus pakviesti į baigiamąjį konkurso etapą, kur viešai pristatys savo išradimus, atsakys į dominančius klausimus ir varžysis dėl metų išradėjo titulo. Birželio mėnesį bus išrinkti trys nugalėtojai.

Komentarai
Temos Energetika
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką