Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Energetikos ministerija teikia dujų biržos veiklos gaires

Dujinė viryklė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dujinė viryklė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Energetikos ministerija Vyriausybei pateikė Lietuvos gamtinių dujų biržos veiklos gaires.

Sprendimas Lietuvoje kurti dujų biržą priimtas atsižvelgiant į sėkmingai veikiančią elektros biržą, kuri Vyriausybės iniciatyva pradėjo veikti nuo šių metų sausio 1 dienos.

„Remiantis analogiškais principais, Lietuvoje kuriama dujų birža, kuri jau pradiniame etape sukurs konkurencingą gamtinių dujų rinką. Toliau, palaipsniui, vykdant kitus strateginius projektus ir atsiradus alternatyviems dujų tiekėjams, ši dujų birža taptų instrumentu, kuris leis visiškai apsirūpinti dujomis konkurencinės rinkos sąlygomis. O tai Lietuvos vartotojams garantuos mažiausią gamtinių dujų kainą“, – teigė energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Iš pradžių planuojama, kad biržoje vienos Lietuvos įmonės galėtų parduoti likusius nepanaudotus dujų kiekius, o kitos – nusipirkti joms trūkstamų dujų. Taip būtų sukurta vadinamoji antrinė dujų rinka.

Vėliau, kai bus įgyvendinti dujų jungties su Lenkija ir suskystintų dujų terminalo Klaipėdoje projektai, dujų biržoje būtų galima prekiauti iš visų šaltinių į Lietuvą patenkančiomis dujomis.

Lietuvos gamtinių dujų biržos veiklos gairėse siekiama numatyti veiksmus ir priemones, kurių įgyvendinimas užtikrintų prekybos dujomis platformos – dujų biržos – Lietuvoje sukūrimą. Jose taip pat apibrėžiami pagrindiniai prekybos dujų biržoje principai, dalyviai ir jų vaidmenys.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką