Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 3d. 17:11

Energetikos ministerija žada sumažinti šilumos kainas gyventojams iki 15 proc.

Kada ims šilti ir ar apskritai šils radiatoriai Kalvarijos miesto daugiabučiuose ar visuomeninės paskirties pastatuose – nežinia.
Gedimino Savickio nuotr. / Šilumą žadama piginti

Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos iniciatyvai, kuri leis šilumos kainas penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose sumažinti iki 4 ct/kWh. Pasiūlymo esmė – didžiųjų miestų termofikacinėse elektrinėse deginti bendrovės „Lietuvos energija“ nepanaudotas dujas. Jų iki metų pabaigos gali susidaryti iki 45 mln. kubinių metrų.

Savanoriškuose „Lietuvos energijos“ ir miestų termofikacinių elektrinių susitarimuose būtų numatyta, kad už „Lietuvos energijos“ perduotas dujas termofikacinėse elektrinėse būtų pagaminami du produktai – elektra ir šiluma. „Lietuvos energija“ už pagamintą ir jai perduotą elektrą atsiskaitytų šiluma, kurią termofikacinės elektrinės pateiktų savo vartotojams už kainą, artimą jos gamybos savikainai.  

Energetikos ministerija pagal Vyriausybės sprendimą būtų šių susitarimų koordinatorė, susitarimai galėtų įsigalioti jau nuo lapkričio mėnesio. Kol kas tokie tokie susitarimai bus siūlomi Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos ir Alytaus termofikacinėms elektrinėms. Šiose savivaldybėse gyvena iki 70 proc. centralizuotai tiekiamos šilumos vartotojų. Vėliau, įsitikinus šio pasiūlymo veiksmingumu, šilumos kaina tokiu principu galėtų būti mažinama ir kitose Lietuvos savivaldybėse.

Pažymėtina, kad  elektros kainos dėl minėtų susitarimų nesikeis. Tuo tarpu šiluma didžiuosiuose miestuose pigtų 13–15 proc., o kartu su prezidentės Dalios Grybauskaitės Šilumos ūkio įstatymo pataisomis – iki 20 proc.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką