Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

„Energijos tiekimas“: pernai – mažiausia elektros kaina

Vidutinė elektros kaina Lietuvos rinkoje pernai mažėjo 4 proc. iki 35,13 euro už megavatvalandę (MWh). Tai mažiausia kaina nuo 2013 metų, kai šalis prisijungė prie biržos „Nord Pool“.
Elektromobilis
Elektromobilis / 123rf.com

„Praėjusiais metais Lietuvą pasiekė apie penktadaliu daugiau pigesnės elektros nei 2016-aisiais. Nors jos kaina turėjo potencialą mažėti dar daugiau, to padaryti neleido aukštesnės kainos Lenkijoje ir 46 proc. augęs, palyginti su 2016 metais, elektros eksporto srautas iš Lietuvos į Lenkiją“, – pranešime sakė „Energijos tiekimo“ generalinis direktorius Vidmantas Salietis.

Didžiausios įtakos kainai pernai darė 19 proc. didesnis elektros importas iš Švedijos. Nors „NordBalt“ pernai dėl gedimų atsijungė 12 kartų, jų trukmė buvo daug mažesnė nei 2016 metais.

Gruodį, palyginti su lapkričiu, vidutinė elektros kaina Lietuvoje smuko 8 proc. iki 33,06 euro. Tai žemiausia kaina nuo pernai gegužės, kai Lietuvą ir ketvirtąją Švedijos kainų zoną jungianti „NordBalt“ veikė be sutrikimų.

„Energijos tiekimo“ teigimu, vis dėlto elektra Lietuvoje gruodį išliko brangiausia regione – Latvijoje ji kainavo 32,26 euro, Estijoje – 32,02 euro, ketvirtojoje Švedijos kainų zonoje – 32,04 euro.

Mažiausia vidutinė mėnesio kaina Lietuvoje pernai buvo balandį – 31,42 euro. „NordBalt“ pralaidumas tuo metu dažnai buvo išnaudojamas visu mastu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Kaip atnaujinti namus išleidžiant iki 15 eurų? Į pagalbą pasitelkite tekstilę
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius