Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 4d. 13:32

ERPB jau tapo teisėtu AS „Parex“ banko akcininku

Bankas „Parex“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Bankas „Parex“

Ketvirtadienį 25 proc. ir viena AS “Parex” banka akcija iš Latvijos privatizavimo agentūros buvo pervesta Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankui (ERPB).

Šiame pirminiame etape ERPB įsigijo 51,444,325 paprastųjų „Parex“ banko akcijų, ateityje planuodamas padidinti „Parex“ banko kapitalą papildomu 6,062,500 akcijų įsigijimu, tuo išlaikant 25 proc. ir vienos akcijos dalį.

Pranešime spaudai teigiama, kad akcijų įsigijimo kaina yra lygi akcijų vertei, t.y. ERPB investicija sudarys apytikriai 51,444,325 latų. Pakeitimai AS „Parex“ banko akcininkų registre bus atlikti artimiausioje ateityje.

ERPB investicija į “Parex” banko kapitalą  kartu su 22 mln. eurų subordinuota paskola sustiprins banko kapitalo bazę, pagreitins reorganizavimo procesą bei sudarys sąlygas grįžti prie sklandžios ir pelningos banko veiklos.

Labai džiaugiamės galėdami prisidėti prie AS „Parex“ banko veiklos, kuri atlieka didžiulį vaidmenį Latvijos ekonomikoje, sak Nikas Teseimanas, ERPB Finansinių institucijų vadovas.

Nikas Teseimanas, ERPB Finansinių institucijų vadovas sako: „Labai  džiaugiamės galėdami prisidėti prie AS „Parex“ banko veiklos, kuri atlieka didžiulį vaidmenį Latvijos ekonomikoje. Kaip akcininkas ERPB tampriai bendradarbiaus su “Parex” banko vadovybe, toliau siekiant stiprinti banko veiklą, ypatingai atkuriant ir stiprinant verslo finansavimo sritį. ”

Nilas Melngailis (Nils Melngailis), AS “Parex” banka valdybos pirmininkas: “Man labai malonu pasveikinti ERPB prisijungus prie mūsų akcininkų. „Parex“ bankas įgijo labai vertingą partnerį ir akcininką, turintį didžiulę patirtį organizacijų reorganizavimo srityje. Pritraukti ištekliai artimiausioje ateityje įgalins banką kurti naujus ir vystyti esamus banko produktus, bus skiriamas ypatingas dėmesys SVV įmonių finansavimui, kas yra gyvybiškai būtina šalies ekonomikos atsigavimui“.

„ERPB įsijungimas į „Parex“ banko veiklą yra itin reikšmingas banko vystymuisi ir potencialo augimui ne tik Latvijoje, bet ir visoms „Parex“ grupės įmonėms, įskaitant ir „Parex“ banką Lietuvoje. Naujo, ypatingai stipraus ir turinčio didelę tarptautinę patirtį akcininko atsiradimas užtikrins dar kokybiškesnes banko paslaugas mūsų klientams, efektyvesnį aptarnavimą ir banko plėtrą Lietuvoje“, – pasakė „Parex“ banko Lietuvoje Valdybos pirmininkė, Administracijos vadovė Alma Vaitkunskienė.

Kaip buvo pranešta anksčiau, š.m. balandžio 16 d. ERPB prezidentas Tomas Mirovas Latvijos Ministras Pirmininkas Valdis Dombrovskis, AS „Parex“ banko valdybos pirmininkas Nilas Melngailis ir Latvijos privatizavimo agentūros  valdybos pirmininkas Arturas Grantsas pasirašė AS „Parex“ banka akcijų pirkimo sutartį, kurios pagrindu ERPB įsigyja 57,506,825 paprastųjų banko akcijų, sudarančių 25 proc. ir 1 „Parex“ banka kapitalo akciją. Š.m. liepos 23 d. Peteris Reinigeris (Peter Reiniger), ERBD Verslo grupės vadovas Centrinės Europos ir Vakarų Balkanų šalims, atvykęs į Latvijoją pasirašė subordinuotos paskolos sutartį su AS “Parex” banka.

Šiandien ERPB Latvijoje finansuoja įvairius Latvijos ekonomikos projektus (finansų, verslo, energetikos bei infrastruktūros srityse), kurių vertė siekia 450 mln. eurų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką