Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 16d. 16:30

ERPB tapo AS „Parex“ banko akcininku

„Parex“ bankas
Alvydo Opulskio / 15min nuotr. / „Parex“ bankas

„Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko“ (ERPB) Prezidentas Tomas Mirovas, Latvijos Ministras Pirmininkas Valdis Dombrovskis, AS „Parex“ banko Valdybos pirmininkas Nilas Melngailis ir „Latvijos privatizavimo agentūros“ Valdybos pirmininkas Arturas Grants pasirašė akcijų įsigijimo sutartį, kurios pagrindu ERPB įsigyja 57 mln. 506 tūkst 825 akcijų, kurios sudaro 25 proc. visų AS „Parex“ banko akcijų plius 1 paprastąją Banko nuosavo kapitalo akciją.

Nustatyta kaina yra 1 latas už vieną akciją. Akcininko sutartis apibrėžia ir bendradarbiavimo tarp sutarties šalių bei įsigytų akcijų perpardavimo sąlygas, ERPB tapus smulkiuoju AS „Parex“ banko akcininku.

Būtina sutarties įsigaliojimo sąlyga yra pasirašymas sutarties, kurios pagrindu ERPB AS „Parex“ banko suteiks 22 mln. eurų subordinuotą paskolą, apibrėžiamą kaip „antras kapitalo lygis“ (Tier 2 capital). Ši sutartis bus pasirašyta po akcijų įsigijimo ir akcininko sutarčių sudarymo. Tuo pačiu dar yra reikalingas ir Europos Komisijos pritarimas dėl papildomos vyriausybės pagalbos investuojant į banko kapitalą.

AS „Parex“ banko Valdybos pirmininkas Nilas Melngailis pabrėžė, kad ši subordinuota paskola sudarys sąlygas Banko konkurencingumo didinimui. „Sutarties pasirašymas mums reiškia ne tik Latvijos finansų sistemos stabilizavimą ir duoda pozityvų signalą apie investavimo aplinką Latvijoje, tačiau parodo ir „Parex“ banko vystymosi ateityje potencialą bei didina paties Banko vertę“, – teigia p. N. Melngailis.

Tomas Mirovas teigia, kad ERPB kaip akcininkas dalyvaus banko veiklos strategijos vystyme ir įgyvendinime.
 

Temos: 2 Bankas Akcijos
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką