Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ES lėšomis bus skatinamas dialogas tarp valdžios institucijų ir gyventojų

Itin dažni skundai dėl kompiuterių ir kitų elektronikos prekių, kurios buvo įsigytos iš veiklą jau sustabdžiusio prekybos tinklo.
15min nuotr. / Kompiuteriai
Šaltinis: 15min
0
A A

Bendrovė „Audiotonas“ už 374 tūkst. litų diegs elektroninės demokratijos priemones Švenčionių rajono savivaldybėje. Ši bendrovė modernizuos Švenčionių rajono savivaldybės tinklalapį bei sukurs ir įdiegs elektroninio dalyvavimo sistemą. Šis projektas finansuojamas iš 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos pagal Informacinės visuomenės plėtros komiteto administruojamas priemonę „Elektroninė demokratija: regionai.“

Elektroninė demokratija – tai valstybės piliečių arba savivaldybių gyventojų įsitraukimas į viešojo valdymo procesus, pasinaudojant informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis.

„Elektroninės demokratijos skatinimui skirti sprendimai ir projektai dažniausiai apima interaktyvias valdžios institucijų konsultacijas bei piliečių balsavimus, sudarančius galimybę piliečiams išsakyti savo nuomonę įvairiais jiems aktualiais klausimais. Elektroninės demokratijos instrumentai ypač reikalingi regioniniame lygmenyje, kadangi vietos valdžios institucijos yra atsakingos už įvairias kasdieninei gyventojų veiklai aktualias sritis ir klausimus“, – 15min.lt sakė Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos Struktūrinių fondų administravimo skyriaus vedėja Ieva Žilionienė.

Iki 100 proc. šio projekto vertės bus finansuojama Europos Sąjungos (85 proc.) ir bendrafinansavimo lėšomis (15 proc.).  Ši Europos Sąjungos struktūrinė parama, skiriama pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ priemonę „Elektroninė demokratija: regionai“. ES lėšomis bus įgyvendinti net 42 savivaldybių projektai.

„Visus šiuos projektus vienija bendras siekis – sukurti ir įdiegti elektronines priemones, kuriomis gyventojai galėtų reikšti nuomonę įvairiais savivaldybės gyvenimo klausimais, teikti pastabas dėl vietos valdžios institucijų rengiamų teisės aktų, susipažinti su aktualia, operatyvia ir lengvai pasiekiama informacija apie vietos valdžios institucijų rengiamus ir priimtus sprendimus, diskutuoti ir keistis nuomonėmis. Iš viso šių projektų įgyvendinimui skirta 19,5 mln. Lt, iš jų 16,6 mln. Lt sudaro Europos regioninės plėtros fondo, likusias – bendrojo finansavimo lėšos“, – aiškino  Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos Struktūrinių fondų administravimo skyriaus vedėja.

Šiuo metu savo projektus jau baigia įgyvendinti Trakų rajono ir Varėnos rajono savivaldybės. Trakų rajono savivaldybės interneto svetainėje jau galima rasti savivaldybės tarybų posėdžių dienotvarkes, sprendimų projektus, kuriuos galima komentuoti bei už juos balsuoti, priimtus sprendimus, dėl kurių taip pat galima išreikšti savo nuomonę, sukurta galimybė gyventojams tiesiogiai internetu stebėti vykstančius posėdžius ar iš archyvo žiūrėti įvykusių posėdžių įrašus.

Tiesa, savivaldybių įdirbis šioje srityje skiriasi: vienos jau baigia įgyvendinti projektus, kitos dar tik pradeda viešuosius pirkimus reikiamai techninei bei programinei įrangai įsigyti bei informacinėms sistemoms sukurti. Planuojama, kad paskutinis šios priemonės projektas bus įgyvendintas iki 2011 m. rugsėjo mėn.

Kiekviena savivaldybė, pasitarusi su vietos bendruomenėmis, savarankiškai nusprendė, kokias elektronines paslaugas ir sprendimus įdiegs projekto metu, kaip įtrauks į valdymo procesą savo miesto ar rajono gyventojus.  

Savivaldybių darbuotojai, tarybų nariai tikisi, kad gyventojai aktyviai naudosis naujomis informacinių technologijų priemonėmis, dalyvaus sprendimų priėmimo procesuose, reikš nuomonę ir teiks pasiūlymus apklausose įvairiais miesto ar rajono gyvenimui svarbiais klausimais.

Elektroninės demokratijos projektai veikia tik kaip konstruktyvus dialogas tarp valdžios institucijų atstovų ir tarp gyventojų, o informacinės technologijos sukuria tam prielaidas.

 

Logo ES

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką