Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ES lėšomis modernizuojami visuomenės sveikatos biurai

Žavios medikės
15min.lt nuotr. / Medikė
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasinaudojus 2007-2013 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų paramos lėšomis Lietuvoje modernizuojami visuomenės sveikatos biurai. Įgyvendinus visus suplanuotus projektus, turėtų pagerėti gyventojams teikiamų visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų kokybė ir prieinamumas.

Kaip naujienų portalui 15min.lt paaiškino Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Asta Garmienė, jos vadovaujamos įstaigos modernizavimas yra orientuotas į paslaugų, teikiamų Kauno mokiniams, gerinimą.

„Po reformos mokyklose nebėra seselių, bet yra visuomenės sveikatos biuro specialistai. Jie teikia pirmąją pagalbą, moko sveikos gyvensenos, vykdo įvairias prevencines programas, prižiūri, kaip vykdomas mokinių maitinimas. ES paramos lėšomis bus modernizuoti jų kabinetai mokyklose, pasirūpinsime darbui reikalinga technika“, – sakė A.Garmienė.

Sveikatos priežiūrą mokyklose atliekančių specialisčių kabinetuose atsiras nauji baldai, dokumentų spintos, užtikrinsiančios duomenų apie mokinių sveikatą saugumą ir kita būtina biuro įranga.

Specialistai taip pat gaus po po naują metodinių mokymo priemonių rinkinį (sveikos mitybos piramidės, lentelės regėjimo aštrumui nustatyti, metodinės priemonės rūkymo profilaktikai ir kita).

A.Garmienės teigimu, už ES paramos lėšas jos vadovaujamas visuomenės sveikatos biuras taip pat įsigis kompiuterinės technikos, programinės įrangos, automobilį.

Portalo esparama.lt duomenimis, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro modernizavimui skirta kiek daugiau nei 968 tūkst. litų. Maždaug 823 tūkst. litų iš jų yra 2007–2013 metų ES paramos lėšos.

Modernizuojami ir kiti biurai

Modernizavimo projektai vykdomi ir kituose šalies visuomenės sveikatos biuruose. Pavyzdžiui, Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro teikiamų paslaugų kokybės gerinimui skirta beveik 339 tūkst. litų, iš kurių 288 tūkst. litų yra 2007–2013 metų ES paramos lėšos.

Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras už šias lėšas ketina įsigyti automobilį, kurio vyks pas rajono gyventojus, mokymo įrangą ir priemones, baldų, kompiuterinės technikos, programinės įrangos.

Iki šiol įvairios kaupiamos informacijos apdorojimui, saugojimui, analizei ir vertinimui biuras neturėjo specializuotos duomenų tvarkymo ir statistinės analizės programos. Ją planuojama įsigyti iš skirtų lėšų.

Įgyvendinus visus sveikatos biuro planus, pagerėjusia paslaugų kokybe ir padidėjusiu jų prieinamumu galės pasinaudoti daugiau nei 35 tūkst. Kaišiadorių rajono savivaldybės gyventojų.

Nuo šių metų balandžio jau pasirašyta 20 projektų sutarčių Lietuvoje veikiančių visuomenės sveikatos biurų modernizavimui. Projektams įgyvendinti numatyta 11,5 mln. Lt.

Kas yra visuomenės sveikatos biuras?

Visuomenės sveikatos biuras  – savivaldybės visuomenės sveikatos priežiūros įstaiga, kuri užsiima visuomenės sveikatos stebėsena, siekia gauti išsamią informaciją apie gyventojų sveikatos būklę, ją lemiančius rizikos veiksnius, nustatyti visuomenės sveikatos problemas ir jos stiprinimo prioritetus, planuoti ir įgyvendinti visuomenės sveikatos stiprinimo ir prevencijos priemones.

Sveikatos biurų veikla apima valstybinių visuomenės sveikatos programų įgyvendinimo masto nustatymą, svarbių bendruomenei sveikatos stiprinimo programų rengimą ir įgyvendinimą, sveikatos saugos ir ugdymo bei stiprinimo priemones (ypač vaikų ir jaunimo sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo), informacijos apie visuomenės sveikatą ir jos gerinimo būdus sklaidą, bendradarbiavimą su valstybės institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, bendruomene, šeima.

Logo ES


 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką