Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 10, 01:59

ES parama – miesteliams gražinti

Atotrūkį tarp regionų išsivystymo Lietuvoje tirpdo 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama. Vis plačiau sklindant informacijai, kaip ES parama pasinaudoti, tą padaryti suskumba daugiau miestų ir miestelių.
Zarasai, dar vadinami miestu ant septynių ežerų, kviečia pasitikti rudenį gamtos ir vandens apsuptyje.
Zarasų rajone taip pat pasinaudota ES parama / Organizatorių nuotr.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) administruoja priemonę „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“, kuri yra finansuojama pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą.

Lietuvos miestuose ir miesteliuose vyksta informaciniai renginiai, kurių metu gyventojams ši priemonė pristatoma. Tokie informaciniai renginiai jau įvyko Klaipėdoje bei Alytuje, o visai neseniai – ir Utenoje.

Atnaujinti galima viską

Renginių metu gyventojams paaiškinama, kad pagal šią priemonę galima gauti finansavimą trims sritims. Pirmoji yra viešųjų pastatų renovavimas ir jų pritaikymas verslui, amatams, kultūrinei ar kitai bendruomeninei veiklai.

Pagal antrąją galima pagerinti viešosios poilsio, laisvalaikio, sporto ir kultūros infrastruktūros būklę. Trečioji apima gyvenamosios aplinkos atnaujinimą – aikščių, šaligatvių, dviračių takų, automobilių stovėjimo aukštelių įrengimą, jų apšvietimą.

„Tai yra kaimų ir miestelių kompleksinės plėtros programa. Regionų tarybos sudaro sąrašus, kokius projektus reikia finansuoti, o finansuoti galima praktiškai viską: ir stadionus, ir aikšteles, ir Kultūros namus, ir gatves, ir apšvietimą, ir parkus, ir pliažus, ir ką tik širdis geidžia“, – apie VRM administruojamą priemonę 15min.lt pasakojo ministerijos Regioninės politikos departamento Struktūrinių fondų valdymo skyriaus vedėjas Arūnas Grumadas.

Aktyviausi – uteniškiai

A.Grumado teigimu, dabar Lietuvos miestuose ir miesteliuose įgyvendinama maždaug 90 gyventojams reikšmingų projektų, kuriems jau skirta maždaug 377 mln. Lt ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšų.

Kol kas šios priemonės galimybėmis aktyviausiai naudojasi Utenos, Vilniaus, Panevėžio ir Tauragės regionai. Juose atitinkamai įgyvendinama po 20, 12, 11 ir 10 projektų. Paminėtina, kad pagal šią priemonę paraiškas gali teikti miesteliai, kurie turi mažiau nei 3 tūkst. gyventojų.

Sėkmės pavyzdys

Vienas iš sėkmingai pasinaudojusių ES struktūrinių fondų parama – Zarasų rajono Salako miestelis, turintis vos 600 gyventojų.

Pasinaudojant parama, ketinama sutvarkyti Salake esančią Laisvąją aikštę, jos prieigas, įrengti automobilių stovėjimo aikštelę bei apšviesti unikalią Šv. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčią.

Neabejojama, kad įgyvendinus šį projektą Salako miestelyje atsiras sąlygos turizmo srautų augimui, o tai turėtų įtakos naujų veiklų, įmonių bei darbo vietų atsiradimui Zarasų rajone.

„Manau, kad vietos bendruomenei bei verslui itin svarbūs realūs, pastebimą naudą teikiantys darbai. Tikiu, kad vis plačiau Lietuvoje žinomas ir vis daugiau svečių kasmet pritraukiantis Salakas po aikštės rekonstrukcijos darbų taps dar patrauklesne gyvenviete, jo konkurencingumas dar labiau augs, o vietos gyventojai ir bendruomenė turės sutvarkytas viešąsias erdves“, – pranešime cituojamas Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Sekonas.

Kaip skelbia Zarasų rajono savivaldybė, projektas turi būti įgyvendintas iki 2011 metų kovo, tačiau statybos darbus planuojama užbaigti dar šiemet.

 

Logo ES

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką