Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 12, 23:30

ES parama – šiuolaikiško studijų centro kūrimui

Šiemet įkurtas jungtinis Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), panaudodamas 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą ir nacionalinio biudžeto lėšas, ketina tapti šiuolaikišku biomedicinos studijų centru.
Studentai.
Studentai. / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Studijų infrastruktūros ir įrangos atnaujinimui LSMU, į kurį šiemet susijungė Kauno medicinos universitetas ir Lietuvos veterinarijos akademija, skirta 42,5 mln. litų iš ES struktūrinių fondų ir 7,5 mln. litų iš nacionalinio biudžeto lėšų, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

Kaip naujienų portalui 15min.lt sakė LSMU Plėtros skyriaus vadovė Laima Matulevičiūtė, panaudodamas šią paramą, universitetas atnaujins studijų infrastruktūrą.

„Bus statomas naujas visuomenės sveikatos fakultetas“, – sakė L.Matulevičiūtė. Naujame fakultete ketinama sutelkti sveikatos vadybos, profilaktinės medicinos, aplinkos ir darbo medicinos, maisto saugos ir kitų sričių specialistus, dirbusius Kauno medicinos universitete ir Lietuvos veterinarijos akademijoje.

L.Matulevičiūtės teigimu, panaudojant paramos lėšas, taip pat bus rekonstruoti Centriniai rūmai, Mokomasis laboratorinis korpusas, Veterinarijos gydykla ir kai kurių katedrų patalpos.

Universitete bus sukurtas ir atviras mokslinių laboratorijų bei centrų tinklas. Moderniose laboratorijose galės dirbti visi biomedicinos srities mokslininkai ir studentai. Atnaujintose mokomosiose operacinėse atliekamas operacijas studentai galės stebėti ekrane.

LSMU plėtros skyriaus vadovė pažymėjo, kad artimiausiu metu prasidės projektavimo darbai, o statybos ir remonto darbai startuos kitų metų viduryje. Juos planuojama baigti per trejus metus.

Universiteto rektoriaus Remigijus Žaliūnas neseniai yra sakęs, kad naujasis universitetas gavo galimybę sutelkti akademinį ir mokslinį potencialią bei turimą fizinę infrastruktūrą. „Formalūs universiteto kūrimo etapai eina į pabaigą, kitais metais laukia konkretūs darbai. Už skirtas lėšas atnaujinsime mokslo ir studijų infrastruktūrą, sukursime šiuolaikišką visuomenės sveikatos specialistų rengimo centrą, geriau organizuosime studijas, būsime pasirengę rimtai konkuruoti tarptautinėje akademinėje rinkoje“, – teigė R.Žaliūnas.

 

Logo ES

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką