Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 24d. 08:47

ES pinigai tirpsta valdžios rankose

Sveikatos apsaugos ministerija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Sveikatos apsaugos ministerija

Tai, kad Europos Sąjungos (ES) parama, skiriama valstybės institucijų mokymo ir tobulinimo projektams, yra tikra aukso kasykla įvairioms konsultacinėms įmonėms ir ją skirstantiems valdininkams, – seniai vieša paslaptis, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Atrodo, tipiškas tokio išlaidavimo pavyzdys – Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vykdomas projektas „SAM veiklos analizė, veiklos valdymo (monitoringo) sistemos diegimas“.

2010–2011 metų sandūroje ministerija pagal šį projektą už 745 tūkst. litų įsigijo „veiklos valdymo tobulinimo paslaugų“ iš bendrovės „Deloitte Lietuva“.

Be to, pastarosiomis dienomis pasirašyta sutartis su bendrovėmis „Gera Solutions“ ir „Binar Solutions“. Pagal šį susitarimą ministerija už 695 tūkst. litų įsigijo „Veiklos valdymo ir stebėsenos (monitoringo) bei veiklos vertinimo rodiklių efektyvumo informacinės sistemos sukūrimo, diegimo bei naudotojų mokymo“ paslaugų.

Tobulinasi ir kitos institucijos

Kai kurios ministerijos už milijonus kuria ne tik įvairias vidaus informacines sistemas, bet ir vykdo veiklos „priežiūrą“. Su ta pačia „Gera Solutions”, kursiančia veiklos valdymo sistemą SAM, beveik 2 mln. litų sutartį yra pasirašiusi ir Finansų ministerija. Tiesa, jai ši bendrovė kuria tik informacinę sistemą. Kultūros ministerija pernai bendrovei „Ernst & Young Baltic“ paklojo per 336 tūkst. litų už „Ministerijos veiklos optimizavimo galimybių studijos parengimą ir optimizuoto veiklos modelio diegimo“ paslaugas.

2010 m. pabaigoje už pusę milijono litų „Kokybės vadybos sistemą“ įsidiegė ir savo darbuotojus atitinkamai apmokė Teisingumo ministerija. Tobulinasi ir Seimo kanceliarija – tiesa, už kuklesnes sumas. Uždaroji akcinė bendrovė „Grand Partners“ šį pavasarį parlamento kanceliarijoje surengė valdininkų apklausą apie jų darbo sąlygas ir parašė išvadą, ką reikėtų keisti. Tai atsiėjo kone 32 tūkst. litų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

00:50
23:32
05:21

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką