Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Estijos Aukščiausiasis Teismas: prekybai bitkoinais turi būti taikomos kovos su pinigų plovimu nuostatos

Estijos Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad prekyba bitkoinais turi būti laikoma ekonomine veikla, kuriai turi būti taikomos kovos su pinigų plovimu nuostatos ir valstybės priežiūra.
Bitkoinai
Bitkoinai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Taigi teismas patvirtino žemesnės instancijos teismų anksčiau priimtus sprendimus, kuriuose buvo nustatyta, kad bitkoinai turi piniginę vertę ir gali būti naudojami įsipareigojimams vykdyti. Pasak Aukščiausiojo Teismo, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas taip pat yra pareiškęs, kad vienintelė virtualios valiutos paskirtis yra būti naudojamai kaip mokėjimo priemonei.

Teismo teigimu, tai, kad rengiant ir priimant Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymą virtualioji valiuta dar nebuvo sukurta, nereiškia, kad bitkoinų keitimo paslaugų teikėjai negali patekti į paslaugų, susijusių su alternatyviomis mokėjimo priemonėmis, teikėjo apibrėžties taikymo sritį.

Taigi yra pagrįsta bitkoinų prekiautojų veiklai, kaip ekonominei veiklai, taikyti kovos su pinigų plovimo nuostatas ir vyriausybės priežiūrą, nusprendė teismas.

Aukščiausiasis Teismas taip pat pažymėjo, kad įstatymų leidėjas turėtų apsvarstyti galimybę nustatyti reikalavimus, kurie būtų taikomi su alternatyviomis mokėjimo priemonėmis susijusioms paslaugoms, kuriuose būtų atsižvelgta į konkrečias aplinkybes ir kurie būtų pakankamai lankstūs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius