Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nesibaigianti LESTO pertvarka į gatvę išmes dar 90 žmonių

Atleidimas iš darbo
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Atleidimas iš darbo
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos elektros skirstomojo tinklo operatoriaus (LESTO) pertvarkos palies ir darbuotojus. Šį pavasarį–vasarą bedarbių gretas, Kauno regiono energetinių įmonių jungtinės darbininkų profsąjungos skaičiavimais, papildys apie 90 LESTO nebereikalingų darbuotojų.

Profsąjungos pirmininkės Dalios Jakutavičės teigimu, sprendimai atleisti žmones susiję su LESTO pertvarka.

„Yra priimtas sprendimas iškelti apskaitų nurašymą – atiduoti jį išorės kompanijai. Kiek esu girdėjus, apie 90 darbuotojų turėtų ieškotis darbo kitur. Čia visoje Lietuvoje“, – kalbėjo D.Jakutavičė. Toks sprendimas buvo priimtas įmonės valdyboje. Tiesa, kuri įmonė vykdys apskaitų nurašymą, D.Jakutavičė negalėjo įvardyti.

Taip pat ketinama sumažinti ir klientų aptarnavimo centrų, kur, pavyzdžiui, elektros vartotojai galėdavo pasiimti mokėjimo knygeles, skaičių. iki šiol tokie centrai veikė visuose miestuose ir miesteliuose, o dabar veiklą ketinama centralizuoti ir palikti tik du tokius centrus – Vilniuje ir Šiauliuose.

„Tai dalis darbuotojų ir dėl to neteks darbo, nes ne visiems bus patogu važinėti į Vilnių ar į Šiaulius. (...)  Manau, kad dabar, kai tokia didelė bedarbystė, žinoma, kad ir 90 žmonių yra daug“, – sakė D.Jakutavičė.

Jos teigimu, dėl atleidimų su darbuotojais jau dabar deramasi: „Tai su darbuotojais jau dabar yra kalbama, siūloma jiems šalių susitarimu nutraukti sutartį nuo birželio 31 dienos. Išeitines ketinama mokėti pagal išdirbtą darbo stažą. Tiems žmonėms, kurie nesutiks palikti darbo šalių sutarimu, bus įteikti lapeliai pagal etatų mažinimą.“

D.Jakutavičė tikino, kad atleidžiant darbuotojus yra atsižvelgiama į tai, ar šeima turi kitų pajamų, ar tai yra vienintelis dirbantis žmogus šeimoje.

Tuo metu LESTO informacijos apie atleidimus patikslinti nesutiko. 15min.lt atstovas ryšiams su visuomene Ernestas Naprys teigė, kad siekiama suvaldyti informaciją, todėl visos žiniasklaidos priemonės apie atleidimus bus informuotos vėliau.

LESTO finansinės ataskaitos duomenimis, vidutinis vadovaujančiojo asmens ir specialisto atlyginimas pernai siekė 3161 Lt, darbininkų – 2413 Lt.

LESTO, D.Jakutavičės teigimu, turi 7 profesines sąjungas, maždaug 30 proc. darbuotojų yra jų nariai.

„Tinklai yra tokia įmonė, kur įstatymų darbuotojų atžvilgiu yra paisoma, jei tik yra kokių pažeidimų, yra susitinkama su vadovais ir aiškinamasi. Ir kolektyvinė sutartis yra pasirašyta“, – kalbėjo profesinės sąjungos pirmininkė.

15min.lt šaltinių teigimu, yra mąstoma ir apie skaitiklių keitimo funkcijų iškėlimą į išorės įmonę. Jei toks sprendimas būtų priimtas, darbo netektų dar daugiau įmonės darbuotojų.

D.Jakutavičė anksčiau yra rašiusi, kad sujungus VST ir RST bei iš jų sudarius  LESTO darbo neteko 693 energetikai.

VST vadovų sumažėjo 5,4 procentais, RST vadovų 17 proc., specialistų iš VST buvo atleista 15, o iš RST net 22 proc. Darbininkų abiejose įmonėse sumažėjo maždaug po 18 proc.

Temos LESTO
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką