Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Eurą pasitinkant: daugiausia sąžiningų verslininkų – Ignalinoje, Rietave ir Druskininkuose

Eurai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eurai
Šaltinis: 15min
0
A A

Daugiau nei 4200 Lietuvos įmonių ir įstaigų viešai įsipareigojo nepiktnaudžiauti euro įvedimu prisijungdamos prie Geros verslo praktikos memorandumo. Ūkio ministerijos duomenimis, kol kas aktyviausiai prie memorandumo jungiasi Ignalinos, Rietavo ir Druskininkų savivaldybių įmonės ir įstaigos, o iš penkių didžiųjų miestų socialiai atsakingo verslo iniciatyvą labiausiai palaiko Kauno įmonės.

Gruodžio 8 d. duomenimis, didžiausią „Sąžiningo verslo“ koeficientą kol kas pavyko surinkti Ignalinos savivaldybei – 4,5. Šioje savivaldybėje memorandumo dalyvių yra beveik 5 kartus daugiau už bendrą Ignalinoje veikiančių Lietuvos ūkio subjektų procentinę dalį. Prie memorandumo jau prisijungė 50 įmonių ir įstaigų iš Ignalinos rajono savivaldybės.

Iš didžiųjų miestų savivaldybių memorandumo iniciatyva aktyviausiai palaikoma Kauno mieste. Nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu kelti kainas jau įsipareigojo 760 ūkio subjektai iš Kauno.

Iniciatyvoje „Perskaičiuota sąžiningai“ aktyviai dalyvauja ir Rietavo, Druskininkų, Joniškio savivaldybėse veikiančios įmonės – šių savivaldybių „Sąžiningo verslo“ koeficientai siekia atitinkamai 3,4, 3,3 ir 2,7.

Iš didžiųjų miestų savivaldybių memorandumo iniciatyva aktyviausiai palaikoma Kauno mieste. Nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu kelti kainas jau įsipareigojo 760 ūkio subjektai iš Kauno. Tai sudaro 19 proc. memorandumo dalyvių, nors Kaune veikia mažiau nei 14 proc. visų Lietuvos įmonių.

Tiesa, dar daugiau memorandumo iniciatyvą palaikančių verslininkų yra iš Vilniaus – 967 (25 proc. visų iniciatyvos „Perskaičiuota sąžiningai“ dalyvių), tačiau Vilniaus mieste veikia net 33 proc. visų Lietuvos ūkio subjektų.

Kiekvienai savivaldybei sudaromas „Sąžiningo verslo“ koeficientas – memorandumo dalyvių konkrečioje savivaldybėje procentinė dalis, padalinta iš šioje savivaldybėje veiklą vykdančių Lietuvos įmonių dalies.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką