Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Eurokomisaras: eurą įsivesit ateinančio dešimtmečio viduryje

G.Verheugenas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / G.Verheugenas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje vizitą baigiantis Europos Komisijos vicepirmininkas Gunteris Verheugenas giria Lietuvos politiką kovojant su ekonomikos krize ir spėja, kad eurą įsivesime ateinančio dešimtmečio viduryje (apytikriai 2015 metais).

Penktadienį už įmonių ir pramonės politiką atsakingas eurokomisaras susitiko su ūkio ministru Dainiumi Kreiviu bei Lietuvos verslo atstovais, aptarė smulkiojo ir vidutinio verslo padėtį Lietuvoje bei išklausė verslininkų skundus.

Po susitikimo ministras D.Kreivys teigė, kad pagrindinė aptarta problema buvo EIF (Europos investicijų fondo) lėšų vėlavimas – Lietuvos verslo vis dar nepasiekė poros milijardų litų injekcija kreditams, taip pat prašyta Europos Komisijos pagalbos dėl laisvesnės kreditų rinkos sukūrimo.

Euras – po daugiau nei penkmečio

Pagrindinis dabartinės Vyriausybės vykdomos fiskalinės politikos tikslas – įsivesti eurą. G.Verheugenas teigė, kad pagal dabartinius požymius euras Lietuvoje galėtų būti įvestas ateinančio dešimtmečio viduryje.

G.Verheugenas juokavo, kad vakar teisingai išpranašavo, jog krepšinio rungtynes laimės lietuviai, todėl tikino, kad turi išsipildyti ir jo spėjimas, esą krizė Lietuvoje netrukus baigsis.

Esą iš šios dienos bei vakarykščių susitikimų su Lietuvos valdžios bei verslo atstovais galima daryti išvadą, kad recesija jau baigiasi, taip pat atsigauna kitos Europos šalys, su kuriomis Lietuva yra susijusi prekybos santykiais.

Verslininkai skundžiasi visada

G.Verheugenas gyrė Lietuvos vykdomą ekonominę politiką – esą ji beveik nesiskiria nuo to, ką rekomenduotų daryti jis pats. O tai, kad verslininkai nėra patenkinti, jis nelaiko blogu ženklu. Esą verslo atstovams niekada nepatinka valstybės politika.

„Jei jie būtų patenkinti, galima būtų įtarti, jog artėja pasaulio pabaiga“, – juokavo eurokomisaras. Jo teigimu, ekonomikos gaivinimo plano poveikis turėtų būti jaučiamas tik metų pabaigoje, nes ne visos priemonės jau veikia – kai kurioms neužtenka vien Lietuvos valstybės pastangų, reikia, kad prisidėtų ir tarptautinės organizacijos, pavyzdžiui, Europos investicijų fondas.

Eurokomisaras pažadėjo ir toliau stengtis, kad ES fondų lėšos projektams būtų lengviau panaudojamos, o biurokratinio darbo liktų kiek galima mažiau.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką