Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europiečiai ateitį vertina optimistiškiau

Tik sveikas žmogus yra gražus
Megan Adams, Flickr.com / Europiečiai ateitį vertina optimistiškiau
Šaltinis: 15min
0
A A

Remiantis naujausios „Eurobarometro“ apklausos rezultatais, europiečiai šiek tiek optimistiškiau vertina Europos ekonominę padėtį.

Daugiau kaip pusė europiečių (51 proc.) į ES ateitį žvelgia optimistiškai(palyginti su 49 proc. 2013 m. pavasario „Eurobarometro“ apklausoje). Apskritai, 43 proc. (1 procentiniu punktu daugiau, palyginti su 2013 m. pavasario apklausa) piliečių mano, kad ES, siekdama atsigauti po krizės, pasirinko tinkamą kryptįir sprendžia naujus pasaulinio masto uždavinius. Taip pat optimistiškai nusiteikusių europiečių, manančių, kad krizės poveikis užimtumui jau pasiekė didžiausią lygį, padaugėjo 4 procentiniais punktais, nuo 36 iki 40 proc.

Nacionaliniu mastu didžiausią susirūpinimą europiečiams kelia nedarbas (49 proc., 3 proc. punktais mažiau), bendra ekonominė padėtis (33 proc., duomenys nepakito), infliacija (20 proc., duomenys nepakito) ir valstybės skola (15 proc., 1 proc. punktu mažiau), o asmeniškai neabejotinai pirmauja infliacijos problema (40 proc., 1 proc. punktu mažiau). Europiečių nuomone, šiuo metu didžiausios ES problemos – bendra ekonominė padėtis (45 proc., 3 proc. punktais mažiau), nedarbas (36 proc., 2 proc. punktais mažiau) ir valstybių narių viešųjų finansų būklė (26 proc., 4 proc. punktais mažiau).

Kadangi baigiama Airijai skirta pagalbos programa, remiantis apklausos rezultatais, Airijos piliečių nuomonė apie ekonominę jų šalies padėtį pagerėjo. Airių, įsitikinusių, kad nacionalinė ekonominė padėtis kitais metais pagerės, padaugėjo 12 proc. punktų, o šalies ekonominę padėtį vertinančių kaip gerą – 11 proc. punktų.

Parama ekonominei ir pinigų sąjungai ir jos bendrai valiutai eurui galiausiai liko beveik nepakitusi – jas teigiamai vertina daugiau nei pusė europiečių (52 proc., 1 proc. punktu daugiau, palyginti su 2013 m. pavasario duomenimis). 21 valstybėje narėje absoliuti dauguma respondentų eurą vertina palankiai – labiausiai jam pritariama Liuksemburge (79 proc.), Slovėnijoje (78 proc.), Slovakijoje (78 proc.), Estijoje (76 proc.) ir Suomijoje (75 proc.).

Pagrindiniai duomenys apie Lietuvą:

- Šiuo metu šešiose šalyse ne mažiau kaip du trečdaliai respondentų optimistiškai vertina ES ateitį. Tai Danija, kuri buvo vienintelė tokia šalis 2013 m. pavasarį (75%, +3), Airija (67 %, +9), Malta (67 %, +4), Lenkija (66 %, +3), Estija (66 %, +2) ir Lietuva (66%, +2);

- Tyrime nagrinėtos pagrindinės ES šalims susirūpinimą keliančios problemos. Infliacija didžiausią nerimą kelia Estijoje (50 %), Lietuvoje (40 %) ir Vokietijoje (25 %).

- Nuomonė, kad krizės poveikis darbo rinkai jau pasiekė didžiausią lygį, sustiprėjo 20-yje valstybių narių. Labiausiai tokia nuomonė sustiprėjo Airijoje (56 %, +16 nuo 2013 m. pavasario), Nyderlanduose (60 %, +14) ir Lenkijoje (48 %, +12). Šiose trijose valstybėse tai daugumos nuomonė, o 2013 m. pavasarį šiose šalyse taip manė mažuma. Nuomonė, kad blogiausia dar ateityje, paplitusi aštuoniose šalyse. Lietuvoje ir Latvijoje taip galvoja dauguma respondentų.

2013 m. rudens „Eurobarometro“ apklausa – tai naujausia Europos Komisijos du kartus per metus rengiamos apklausos laida. Ji atlikta 2013 m. lapkričio 2–17 d. individualiai apklausiant respondentus. Iš viso apklausti 32 409 asmenys visose 28 ES valstybėse narėse ir 5 šalyse kandidatėse (buvusiojoje Jugoslavijos Respublikoje Makedonijoje, Turkijoje, Islandijoje, Juodkalnijoje ir Serbijoje).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką