Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos bankų sąjunga tampa tikrove

Euro monetos
BFL nuotr. / Euro monetos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį Briuselyje 26 Europos Sąjungos valstybės ketina pasirašyti tarpvyriausybinį susitarimą, kuris užbaigs bankų sąjungos sukūrimą. Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius minėto susitarimo pasirašymą vadina finaliniu Lietuvos pirmininkavimo metu pasiektos pažangos akordu.

Lietuvos vardu pasirašyti susitarimą dėl įnašų į bendrą pertvarkymo fondą pervedimo ir sujungimo prezidentė įgaliojo Lietuvos nuolatinį atstovą Europos Sąjungoje, ambasadorių Raimundą Karoblį.  

Lietuva įvykdė užduotį pasiekti, kad bankų sąjunga būtų užbaigta kurti iki naujojo Europos Parlamento rinkimų.

„Susitarimai dėl esminių bankų sąjungos elementų − labai svarbus mūsų pirmininkavimo ES rezultatas. Lietuva įvykdė užduotį pasiekti, kad bankų sąjunga būtų užbaigta kurti iki naujojo Europos Parlamento rinkimų. Vienas iš didžiausių Lietuvos nuopelnų pirmininkavimo metu − pasiektas kompromisas tarp visų 28 ES šalių narių, kuris leido priimti Reglamentą dėl bendro bankų pertvarkymo mechanizmo ir užbaigti derybas dėl bendro bankų pertvarkymo fondo sukūrimo ir valstybių įnašų subendrinimo“, − sako R.Šadžius.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rimantas Šadžius
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rimantas Šadžius

Numatoma, kad iki 2025 m. iš bankų į fondą bus surinkta 55 milijardai eurų.  

Pasak finansų ministro, šį pusmetį, jau pirmininkaujant Graikijai, ES institucijose buvo formaliai patvirtinti Lietuvos pasiekti susitarimai, taip pat užbaigtos derybos dėl bendro bankų pertvarkymo mechanizmo ir tarpvyriausybinio susitarimo dėl bendro bankų pertvarkymo fondo, kurio lėšomis bus gelbėjami probleminiai bankai.

Susitarimą ketina pasirašyti visų ES valstybių, išskyrus Didžiosios Britanijos ir Švedijos, atstovai.
 
Susitarimu bankų sąjungoje dalyvaujančios valstybės įsipareigoja į nacionalinius pertvarkymo fondus surinktas bankų įmokas, pradedant 2016 metais, pervesti į bendrą ES bankų pertvarkymo fondą.

Lietuva, nuo 2015 m. įsivedusi eurą, savaime taptų ES bankų sąjungos dalimi.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką