Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos investicijų fondas atrinko naują rizikos kapitalo fondų valdytoją Lietuvoje

Nepaisant būgštavimų dėl trumpojo laikotarpio nuosmukio, ekspertai teigia, kad šaliai pavyks jį įveikti ir ji atsities.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Nepaisant būgštavimų dėl trumpojo laikotarpio nuosmukio, ekspertai teigia, kad šaliai pavyks jį įveikti ir ji atsities.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Europos investicinis fondas (EIF) atrinko valdytoją naujausiems pagal JEREMIE iniciatyvą Lietuvoje steigiamiems rizikos kapitalo fondams. Profesionalų komanda, šiuo metu vadinama „CEE Capital“, buvo pasirinkta valdyti Pradinės stadijos rizikos kapitalo ir Rizikos kapitalo fondus (angl. Seed and Venture Capital Funds), kurie investuos akcinį kapitalą į labai mažas, mažas ir vidutines Lietuvos įmones (MVĮ).

Naujųjų Pradinės stadijos rizikos kapitalo ir Rizikos kapitalo fondų planuojamas dydis iš viso sieks 20,7 mln. eurų. Šie fondai teiks nuo itin ankstyvos iki plėtros stadijos finansavimą ir verslo paramą augimo potencialą turinčioms Lietuvos įmonėms.

Planuojama, kad pagal šį finansinį instrumentą ypatingas dėmesys bus skiriamas labai jaunoms MVĮ ir pagalbai steigiant pradedančiąsias įmones. Atrinktas fondo valdytojas numato įgyvendinti pilotinę schemą, kuri palengvintų priėjimą prie akcinio kapitalo itin ankstyvos stadijos įmonėms. Toks ankstyvos stadijos fondas bus pirmasis valstybės lėšomis remiamas Pradinės stadijos rizikos kapitalo fondas Lietuvoje.

Dėl investicijų iki 200 tūkst. eurų iš Pradinės stadijos rizikos kapitalo fondo ir iki 1,5 mln.eurų per metus iš Rizikos kapitalo fondo bei profesionalios ir atsakingos valdytojų komandos, instrumentas prisidės prie inovacijų potencialo stiprinimo Lietuvoje ir padės atrasti ar sukurti ateities rinkos lyderius.

Fondo valdytojo atrinkimas užbaigia Kvietimo teikti paraiškas procesą, kuris pritraukė 9 pareiškėjus iš Lietuvos ir Estijos. Nuodugnios analizės, panaudojant EIF iš 5,4 mlrd. investicijų į daugiau nei 300 fondų Europoje sukauptą patirtį, procesas baigėsi geriausio pagal nustatytus kriterijus pareiškėjo parinkimu.

Naujų fondų steigimo proceso pabaiga priklausys nuo galutinio teisinio įvertinimo ir sėkmingo privačių lėšų į fondus pritraukimo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką