Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 9d. 16:30

Europos jaunimas Lietuvoje mokosi verslo paslapčių

Mokymų dalyviai
Organizatorių nuotr. / Mokymų dalyviai

Rugpjūčio 4 dieną Vilniuje prasidėjo mokymai „3D-Dream, Dare, Do!“ (toliau „3D“) – kūrybiškumo svarba šiuolaikinėje lyderystėje ir verslume. Mokymuose dalyvauja 24 jaunuoliai iš 8 šalių: Italijos, Vengrijos, Slovėnijos, Lietuvos, Turkijos, Norvegijos, Bulgarijos ir Latvijos.

Kas yra „3D“ ir kaip kilo idėja suorganzuoti šiuos mokymus?

„Idėja suorganizuoti  tarptautinius mokymus apie lyderystę ir verslumą kilo daugiau nei prieš metus, suvokus, kad nors šios temos ir yra aktualios, organizuojama daugybė mokymų, tačiau iš esmės juose labai dažnai pamirštama viena esminių, o gal net ir svarbiausių dalių – kūrybiškumas.  Taip atsirado ir projekto pavadinimas „Dream, dare, do“ – svajok, būk kūrybiškas, išdrįsk, būk lyderis, padaryk, būk jaunuoju verslininku“ – pasakojo projekto koordinatorius Karolis Pigaga.

„Mes esame atvykę iš aštuonių šalių, kalbame įvairiomis kalbomis, atstovaujame įvairialypes kultūras,   esame be galo skirtingi, tačiau tuo pačiu ir panašūs, jungiami to pačio tikslo –  pakeisti rytojaus Verslo Europą, verslumo sampratą. Multikultūrinė mokymų aplinka skatina kūrybiškesnį požiūrį į galimus ateities verslo sprendimus“ – mintimis dalijosi dalyvis Tomas iš Italijos.

„Kas man yra 3D ir kodėl aš čia? Na,  tai  nuostabi galimybė man, norinčiam sukurti savo verslą, puikus šansas užmegzti tarptautinius kontaktus, kurie padės mano ateities verslui“ – kalbėjo dalyvis iš Meksikos, atstovaujantis Norvegijos studentų organizaciją.

Rugpjūčio 6 dieną, bendradarbiaujant su Saulėtekio slėniu, mokymų dalyviai susitiko su jaunaisiais Lietuvos verslininkais: natūralios lietuviškos kosmetikos linijos „Uoga uoga“,  suši restorano ir vyno  namų „Shimai sushi & wine“, „manodrabužiai.lt“, bei IT srities verslų savininkais ir įkūrėjais.

Mokymų dalyviai buvo nustebinti tuo, kad jaunieji verslininkai atėjo kaip paprasti žmonės, iš šalies jų negalėjai atskirti nuo projekto dalyvių.  Tai palietė dalyvių jausmus, leido jiems save palyginti su jaunaisiais verslininkais ir patikėti, kad verslas nėra kažkas nepasiekiamo ir nerealaus, reikalaujančio milžiniško kapitalo. Jaunieji verslininkai aktyviai dalijosi savo verslo paslaptimis, taip leisdami mokymų dalyviams praskleisti verslo pasaulio užkulisių širmą.

„Supratau, kad svarbiausia yra pati svajonė ir aistra turėti verslą. Neužtenka vien tik svajoti pradėti verslą, reikia ryžto, kantrybės, darbo ir pasiaukojimo tam, kad įgyvendintum savo svajonę. Po susitikimo su Jaunaisiais verslininkais,  manau, kad verslo sėkmės paslaptis yra paprasta- viską turi pradėti nuo nulio, tam kad suvoktum visus procesus, vykstančius tavo versle, pasitikėti komanda, pasidalinti darbais, duoti erdvės pasireikšti komandos narių kūrybiškumui, o svarbiausia – nebijoti klysti, nes klaidos – tai ne nesėkmė, o bandymai, iš kurių mokomės ir galiausiai nulipdome savo sėkmės receptą.“ – pasakojo Rasa, mokymų dalyvė iš Lietuvos.

Projektas „3D-Dream, Dare, Do!“ remiamas iš Europos Sąjungos fondų lėšų pagal „Veiklus jaunimas“ programą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką