Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos Parlamentas balsavo dėl probleminių bankų gelbėjimo tvarkos

Europos Parlamentas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Europos Parlamentas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Europos Parlamentas pritarė tam, kad sunkumų turintys bankai pirmiausia būtų pertvarkomi paties bankų sektoriaus sukauptomis lėšomis, o ne mokesčių mokėtojų pinigais.

EP atstovai toliau derėsis dėl galutinio reglamento teksto su ES Taryba. Šis teisės aktas pasitarnaus kuriamai Europos bankų sąjungai, kuria siekiama užkirsti kelią ateities krizėms.

Parlamento nuomone, ES Tarybos siūloma reglamento versija numato pernelyg sudėtingą ir politizuotą sprendimų priėmimą. Kad būtų išvengta politizavimo, EP siūlo didesnį vaidmenį suteikti bankų priežiūros ir pertvarkymo institucijai, taip pat patikslinti bankų pertvarkymo valdybos (kurioje dalyvaus ES valstybių atstovai) funkcijas, kad būtų galima geriau suderinti ES ir atskirų šalių interesus.

Europarlamentarai taip pat siekia patobulinti bankų finansuojamo fondo, kurio lėšomis pirmiausia būtų gelbėjami probleminiai bankai, nuostatas. Jų įsitikinimu bankų gelbėjimo fondas jau pirmaisiais savo veiklos metais, o ne po dešimties metų, kaip siūlo ES Taryba, turėtų būti pajėgus teikti paskolas. Be to, visi ES bankai turi turėti vienodas teises gauti šio fondo paskolas, kurias vėliau reikėtų grąžinti. Parlamentas taip pat susirūpinę ES valstybių ketinimu dalį kuriamo bankų pertvarkymo mechanizmo grįsti tarpvyriausybiniais susitarimais, o ne ES teise.

Priėmę pataisas (441 balsas už, 141 prieš, 17 susilaikė), europarlamentarai atidėjo galutinį balsavimą siekdami artimiausiu metu susiderėti su ES Taryba dėl galutinių taisyklių. Kartu EP nariai dalyvauja ir tarpvyriausybinėse konsultacijose dėl bankų gelbėjimo fondo steigimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką