Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 19d. 13:06

Europos Sąjunga kyla į kovą su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu

Eurai
123rf.com nuotr. / Eurai

Europarlamentarai griežtina kovą su pinigų plovimu. Jie rengiasi pritarti atnaujintoms pinigų plovimo prevencijos taisyklėms, kurios įpareigos Europos Sąjungos (ES) valstybių registruose nurodyti tikruosius įmonių savininkus. Viliamasi, kad tai padės kovoti ne tik su pinigų plovimu, bet ir mokesčių vengimu bei teroristų finansavimu.

„Ilgus metus Europos nusikaltėliai naudojosi ofšorinių kompanijų anonimiškumu ir sąskaitomis, kad apsaugotų savo finansinius susitarimus, – pažymėjo EP pranešėjas šiuo klausimu latvis Krišjānis Kariņšas. – Atsakingoms institucijoms reikia naujų įrankių, kad sėkmingiau kovotų su nusikaltėliais, kurie tokiu būdu legalizuoja neteisėtus finansus. Tikrųjų savininkų registras yra galingas įrankis, padėsiantis kovoti su pinigų plovimu ir įžūliu mokesčių vengimu.“

Pagal naują reguliavimą, ES šalių centriniuose registruose turės būti skelbiami tikrieji įmonių savininkai, o ši informacija prieinama valstybės institucijoms ir asmenims, turintiems tiesėtų interesų, pavyzdžiui, žurnalistams.

Kartu europarlamentarai turėtų pritarti naujoms lėšų pervedimo taisyklėms, kurios leistų lengviau atsekti pinigų judėjimą, mokėtojus ir gavėjus bei jų turtą.

Derybose su ES Taryba europarlamentarams pavyko pasiekti, kad atnaujinta pinigų plovimo prevencijos direktyva įpareigotų ES valstybes savo centriniuose registruose skelbti tikruosius įmonių, fondų ir kitų juridinių asmenų savininkus.

Tai laikoma didele Europos Parlamento sėkme, mat ligtoliniame projekte tokio reikalavimo nebuvo

Be to, bankai, auditoriai, teisininkai, nekilnojamojo turto agentai ir kazino turėtų atidžiau stebėti įtartinus klientų pervedimus. Pinigų plovimas sudaro 2-5 proc. pasaulinio BVP per metus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką