Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos Sąjungoje skambinsime pigiau!

Mobilusis telefonas
Mobilusis telefonas
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Europos Parlamentas balsavimu patvirtino, kad tarptinklinis mobilusis ryšys, tarptautinės SMS žinutės ir duomenų perdavimas Bendrijoje bus pigesni. Nuo liepos 1 dienos įsigalios naujos pokalbių kainų ribos, bus pradėtos reguliuoti SMS bei duomenų perdavimo kainos.

Lietuvos žmonėms, išvykusiems atostogauti ar verslo reikalais į kitą Europos Sąjungos (ES) šalį, išsiųsti trumpąją SMS žinutę kainuos ne daugiau kaip 11 euro centų (arba 0,38 lito, be pridėtinės vertės mokesčio). Taigi užsienyje siunčiamos SMS žinutės atpigs net 62 procentais. „Europos Parlamento ryžtas apkarpyti tarptinklinio ryšio tarifus virto įstatymu pačiu laiku – prieš pat vasaros atostogas. Mažiau mokėsime ir skambindami, ir siųsdami duomenis“, – džiaugėsi europarlamentaras Šarūnas Birutis.

Pigesnis bus ir interneto duomenų siuntimas.

Daug diskusijų ir abejonių sukėlęs tarptinklinio ryšio reguliavimas, kai buvo nuspręsta sumažinti skambučių kainas, pasirodė esąs naudingas visiems – ir paslaugų teikėjams, ir vartotojams. Tad ir pastarojo reguliavimo naudą netrukus pajus visi, tačiau daugiausiai išloš vartotojai.

Pigesnis bus ir interneto duomenų siuntimas. Esant užsienyje bus galima pigiau pasiųsti elektroninį laišką, paveikslėlį ar tiesiog naršyti po internetą. Kainos bus reguliuojamos, skaičiuojant kilobaitus.

Nuo 2009 metų liepos 1 dienos maksimali kaina už megabaitą bus 3,45 lito (1 euras); nuo 2010 metų liepos 1 dienos – 2,76 lito (0,80 euro) už megabaitą, o nuo 2011 metų liepos 1 dienos – 1,72 lito (0,50 euro) už megabaitą be PVM.

Gavę sąskaitą vartotojai jau nebepatirs „kainų šoko“, nes juos apsaugos maksimalus limitas. Jį bus galima pasirinkti nuo 2010 metų kovo 1 dienos. Vienas iš tokių limitų – 50 eurų. Jis automatiškai bus taikomas vartotojams, jeigu jie iki 2010 metų liepos 1 dienos nenuspręs pasirinkti kitaip. Reguliavimas nustos galioti 2012 metų birželio 30 dieną.

Nuo 2009 m. liepos 1 d. maksimali minutės kaina skambinant bus 1,48 lito (0,43 euro), o priimant skambutį – ne didesnė kaip 0,65 lito (0,19 euro) už minutę;

Nuo 2010 metų liepos 1 d. maksimali kaina skambinant bus 1,36 lito (0,39 euro) už minutę, o priimant skambutį – 0,52 lito (0,15 euro) už minutę;

Nuo 2011 m. liepos 1 d. maksimali kaina skambinant bus 1,22 lito (0,35 eurų) už minutę, o priimant skambutį – 0,38 lito (0,11 euro) už minutę.

Nuo šių metų liepos 1 dienos operatoriai galės apmokestinti vartotoją sekundžių tikslumu, bet minimalus apmokestinamas laikas bus 30 sekundžių.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką