Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 07, 16:07

FAO: pasaulinės maisto kainos rugsėjį traukėsi šeštą mėnesį iš eilės

Pasaulinės maisto kainos rugsėjį mažėjo šeštą mėnesį iš eilės, penktadienį parodė JT duomenys, didindamos atsitraukimą nuo rekordinio lygio, kurį pasiekė Rusijai įsiveržus į Ukrainą.
Pasaulis
Pasaulis / 123RF.com nuotr.

JT Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO) nurodė, kad jos skaičiuojamas penkių pagrindinių maisto produktų grupių kainų indeksas, stebintis mėnesinį tarptautinių maisto prekių krepšelio kainų pokytį, rugsėjį vidutiniškai siekė 136,3 punkto – 1,1 proc. mažiau nei rugpjūčio mėnesį.

Visgi indeksas buvo 5,5 proc. didesnis nei 2021 metų rugsėjį.

Mėnesinį nuosmukį lėmė „staigus augalinio aliejaus kainų kritimas“, nurodė Jungtinių Tautų agentūra.

Taip pat nežymiai atpigo cukrus, mėsa ir pieno produktai, o šių produktų kainų sumažėjimas atsvėrė grūdų kainų šuolį.

Organizacijos teigimu, kviečių kainos šoktelėjo dėl „padidėjusio neapibrėžtumo“, susijusio su JT tarpininkaujant pasiekto susitarimo, pagal kurį Ukraina gavo galimybę gabenti savo grūdus per Juodąją jūrą, pratęsimo pasibaigus lapkričiui.

Susitarimu panaikinta Rusijos vykdyta blokada, sukėlusi baimę, kad nuo grūdų iš Ukrainos eksporto smarkiai priklausomose šalyse gali kilti badas.

Rusija įsiveržė į Ukrainą vasario 24 dieną, tuo metu sausros Argentinoje ir JAV taip pat prisidėjo prie pasaulinių grūdų kainų augimo.

Be to, FAO dar kartą sumažino šių metų pasaulio grūdų produkcijos prognozę – 1,7 procento.

Agentūra nurodė, kad 45 šalims, įskaitant 33 šalis Afrikoje, 9 Azijoje, 2 Lotynų Amerikoje ir Karibų jūros regione ir 1 Europoje, „reikia išorės pagalbos maistui įsigyti“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką