Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 14d. 10:20

FED neketina pradėti naujo ūkio skatinimo

JAV vėliava
AFP/„Scanpix“ nuotr. / JAV vėliava

Pasaulio investuotojų nuotaikos neramios. Investuotojus šiek tiek nuvylė JAV centrinio banko užuomina, kad bankas artimiausiu metu neketina pradėti naujo ūkio skatinimo, rytinėje apžvalgoje rašo SEB bankas.

Antradienį JAV akcijų indeksai mažėjo 0,5–1,5 proc., trečaidienio rytą Azijos rinkose akcijos labiau linkusios pigti negu brangti. Euras antradienį dolerio atžvilgiu pigo 1,1 proc. iki žemiausio lygmens nuo šių metų sausio, nes, paaiškėjus, kad FED nedidins pinigų pasiūlos, didėjo dolerio vertė.

Antradienį vykusiame FED susirinkime centrinis bankas pareiškė, kad JAV ūkis tebeauga nepaisant to, kad pasaulio ūkio augimas lėtėja. Šie žodžiai buvo suprasti kaip užuomina, kad FED, bent jau artimiausiu metu, neketina pradėti naujo, jau trečio iš eilės, ūkio skatinimo.

Pastaroji žinia šiek tiek nuvylė investuotojus, kurie tikėjosi, kad naujas FED ūkio skatinimas padės sustiprinti JAV ir pasaulio ūkį. Beje, įdomu, kad prieš dvi savaites FED kartu su kitais didžiaisiais pasaulio bankais padarytas sprendimas sumažinti apsikeitimo sandorių doleriais palūkanas puse procentinio punkto buvo veiksmingas.

Praėjusią savaitę Europos centrinis bankas (ECB) sudarė su FED apsikeitimo sandorių už 50,7 milijardų JAV dolerių, nors savaite anksčiau jų buvo sudaryta tik už 0,4 mlrd. JAV dolerių. Panašu, kad pigesnis skolinimasis JAV doleriais labai reikalingas Europos komerciniams bankams. Pastarieji, užstatydami doleriais denominuotus vertybinius popierius su FED bendradarbiaujančiame Europos centriniame banke, gali pigiai pritraukti šiuo metu reikalingų grynųjų lėšų.

Vokietijos investuotojų pasitikėjimo ZEW rodiklis nenuvylė. Bene geriausiai ateities tendencijas Europos ūkyje atspindintis rodiklis gruodį šiek tiek pagerėjo, palyginti su lapkričiu. Nuogąstauta, kad nuotaikos prastės ir toliau. Paskutinį metų mėnesį nuotaikos pagerėjo, galbūt dėl nedidelio, bet teigiamo politinio postūmio sprendžiant Europos finansų krizę.

Šiek tiek priežasčių optimizmui atsirado dėl palyginti sėkmingo Ispanijos obligacijų aukciono. Antradienį Ispanijai pavyko išplatinti vienerių ir pusantrų metų obligacijas mokant atitinkamai 4,0 ir 4,2 proc. palūkanas. Tai šiek tiek pigiau negu galima buvo tikėtis įvertinus iki aukciono buvusias kainas antrinėje rinkoje. Viso pavyko pasiskolinti beveik 5 mlrd. eurų.

Trečiadienį Italija ketina pasiskolinti 3 mlrd. eurų penkeriems metams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką