Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 5d. 15:15

„Financial Times“: Europa privalo ištraukti Baltijos šalis

ES vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / ES vėliava

Baltijos šalys šiuo metu patiria didžiausią krizę nuo Sovietų Sąjungos subyrėjimo laikų ir būtent nuo jų gali prasidėti nauja finansinė griūtis Europoje, skelbia „Financial Times“.

Kaip skelbia įtakingas leidinys, būtent siekdamos užkirsti kelią naujai finansinei griūčiai Europoje Europos Sąjungos šalys turi padėti išbristi iš krizės Baltijos valstybėms.

Pastaruoju metu daug kalbama apie tai, kad nacionalinės valiutos devalvavimas Latvijoje gali turėti teigiamų padarinių ekonomikai, tačiau, „Financial Times“ apžvalgininkų teigimu, neigiami šio žingsnio aspektai užgožia teigiamus.

Tarp neigiamų lato devalvavimo pasekmių apžvalgininkai pažymi, jog dėl to gali kristi ir Estijos kronos bei lito kursai, problemos persiduotų ir Švedijai, kurios bankai aktyviai veikia Baltijos šalių rinkose.

„Financial Times“ apžvalgininkų teigimu, Europos šalys turėtų daryti viską, kad nacionalinės valiutos nebūtų devalvuotos, o tai įgyvendinti geriausiai galėtų padėti šių šalių patekimas į euro zoną. Pažymima, kad finansinės paramos, kuri jau suteikta Baltijos valstybėms, gali neužtekti. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką