Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 24d. 18:02

Finansų analitikas Stasys Jakeliūnas: Lietuvoje veikiantys bankai galėjo manipuliuoti palūkanų normomis

Stasys Jakeliūnas
Asmeninio archyvo nuotr. / Stasys Jakeliūnas

Manipuliuoti palūkanų normomis galėjo ne tik „Barclays“. Finansų analitikas Stasys Jakeliūnas „Žinių radijui“ sakė, kad palūkanomis galėjo manipuliuoti ir Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai.

Bankų vadovų atsistatydinimai, milijoninės baudos ir grasinimai dar didesniais ieškiniais – visa tai susiję su manipuliavimu palūkanų normomis, skandalu, į kurį galimai įsitraukė vieni galingiausių pasaulio bankų „Barclays“. Reaguodamas į LIBOR skandalą, Europos Sąjungos vidaus komisaras Michelis Barnier pateiks pataisas, kad būtų užtikrinta, jog bus baudžiama už tiesioginį manipuliavimą rinkos palūkanų normomis.

Lietuvos banko Bankininkystės departamento direktorius Mindaugas Vaičiulis įsitikinęs, kad šis skandalas mažina pasitikėjimą bankų sistema.

Tuo metu kredito unijos Vilniaus taupomosios kasos analitikas Stasys Jakeliūnas įtaria, kad ir Lietuvoje veikiantys bankai galėjo manipuliuoti palūkanų normomis.

„Lietuvoje turime savo tarpbankinio skolinimo palūkanų indeksą VILIBOR ir čia kilo daugybė klausimų ir abejonių, ar bankai, veikiantys Lietuvoje, nemanipuliavo ta informacija  siekdami sau naudos arba norėdami išspręsti savo problemas. Tai tokių įtarimų yra. Analizė, kurią atlikau aš, rodo, kad pagrindo įtarti ir pradėti kažkokį tyrimą tikrai yra“, – sakė Stasys Jakeliūnas. Jis aiškina negalintis suprasti palūkanų normų šuolių, kurie buvo 2007–2009 m.

Vieni galingiausių bankų yra įtariami galimomis manipuliacijomis palūkanų normomis, taip pat sklando įtarimų, kad esama ir galimų kartelinių susitarimų. Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotojas Elonas Šatas teigia, kad duomenų apie kartelinius susitarimus neturima.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

17:33
00:25
00:50

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką